Wątek: Podsumowanie czytelnicze roku 2021  (Przeczytany 1499 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 757
Podsumowanie czytelnicze roku 2021
« dnia: Grudnia 30, 2021, 13:54 »
Zbliża się koniec 2021 roku. Jak tam Wasze czytelnicze odkrycia, porażki? Co się podobało, a co mniej?

U mnie z lekka kryzys, bo przeczytałam/przesłuchałam raptem dwadzieścia kilka pozycji. Jeszcze nie wszystkie wpisałam do kajeciku. Na pewno audiobooki u mnie wygrywają. Przeważała literatura faktu, książki popularnonaukowe. Z beletrystyki na pewno wygrywa seria "Dzieci Ziemi" Auel. Z naukowych, popularnonaukowych chyba numerem jeden "Sapiens. Od ludzi do bogów" Yuvala Noah Harariego.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Podsumowanie czytelnicze roku 2021
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2022, 16:38 »
O porażkach będę milczeć, sporo książek w tym roku zostawiłam niedoczytanych, coraz bardziej brakuje mi czasu na pozycje, które mi się nie podobają. Za to o sukcesach mogę porozmawiać. Przede wszystkim dorwałam się wreszcie do paru tytułów Myśliwskiego, do których nie mogłam dotrzeć- Widnokrąg, Nagi sad, ale jednocześnie nie zostało mi nic tego autora, na co mogłabym polować.Przeczytałam wiele powieści autorów już znanych i na nich nie będę się skupiać, ale cieszę się, że mogłam przeczytać tych nieznanych:Do najlepszych moich lektur z ubiegłego roku zaliczę:
Służące Kathryn Stockett
Bezsenność w Tokio Marcina Bruczkowskiego
Matka ryżu Rani Manicka
Opowieści starego Kairu Nadżiba Mahfuza
Po trochu Weroniki Gogoli

Ponadto odkryłam kilku autorów: Isabel Allende z jej cyklem Dom duchów, Blaski i cienie. Gonzalo Torrente Ballestera, Khaleda Hosseininiego ( na razie przeczytałam tylko I góry odpowiedziały echem ) oraz Helen Fields i jej cykl: Inspektor Callanach .

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 757
Odp: Podsumowanie czytelnicze roku 2021
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2022, 22:32 »
To ja jeszcze dodam, że zaskoczyła mnie pozytywnie Jane Austen.
W ogóle wdzięczna jestem, że pozwolono mi odkryć audiobooki. Przekonałam się do nich i wiem, że tylu pozycji bym na pewno nie ruszyła, gdyby nie słuchanie.