Wątek: Wiktor Suworow  (Przeczytany 4986 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Wiktor Suworow
« dnia: Października 18, 2020, 13:30 »
Wiktor Suworow (właściwie: Władimir Bogdanowicz Riezun) urodził się 20 kwietnia 1947 w Barabaszu, Kraj Nadmorskim,  w ZSRR. Jest rosyjskim pisarzem i publicystą historycznym, byłym oficerem armii radzieckiej i radzieckiego wywiadu wojskowego GRU. Jego pseudonim nawiązuje do rosyjskiego dowódcy z XVIII wieku Aleksandra Suworowa.

Wybrane utwory:
Żołnierze wolności (Wyzwoliciele)
Akwarium
Lodołamacz
Dzień "M"
Ostatnia republika
Ostatnia defilada
Klęska
GRU-Radziecki wywiad wojskowy
Kontrola
Wybór
Specnaz
Oczyszczenie
Złoty eszelon
Samobójstwo
Żukow: Cień zwycięstwa
Cofam wypowiedziane słowa
Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa
Tatiana - tajna broń
Alfabet Suworowa
Upadek
Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu


Przeczytałam kiedyś "Specnaz", bo raz, że to specnaz, dwa coś tam o Suworowie słyszałam. Czytało się ciężko, mozolnie. Przeczytałam , dokończyłam, ale zostawiłam Suworowa na kilka lat. Teraz słucham. Mam za sobą "Żołnierzy wolności", "Akwarium", "Lodołamacz" i "Matkę diabła". I jeśli chodzi o słuchanie, to jestem bardzo na tak. Świetny styl, w książkach nie przytłacza ta spora liczba faktów. Jednak są to pozycje na tyle ciekawe, że warto się za nie zabrać. Z dotychczas przeczytanych chyba najbardziej mi się podobało "Akwarium".

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Wiktor Suworow
« Odpowiedź #1 dnia: Października 18, 2020, 14:49 »
Czytałam tylko Akwarium, ale byłam pod ogromnym wrażeniem.  Gdyby kolejna książka Suworowa wpadła mi w ręce na pewno przeczytałabym z takim samym zainteresowaniem.