Wątek: E-book  (Przeczytany 10676 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
E-book
« dnia: Kwietnia 28, 2016, 19:54 »
Czytacie, lubicie, kupujecie. Jakie czytniki macie?

Ja może dziwak nierefolmowalny,  ale jakoś nie mogę sie przemóc do czytania elektronicznego, próbowałam na tablecie ale jakoś nie wyszło , lubię papier, zapach ksiazki, chyba że będę mieć super czytnik pełen ksiazek to kto wie  :)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: E-book
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 28, 2016, 20:07 »
Czytam, kupuję, mam czytnik Prestigio, choć techniczne rzeczy czytam na tablecie.
Jestem zadowolona, coraz częściej wolę przeczytać coś na czytniku niż brać tradycyjną książkę. :P
Kocham tradycyjne książki, ale na nowe nie mam miejsca, więc ebooki są dla mnie wybawieniem.
Ogólnie, jakby ten już niedomagał <tfu,tfu>, to od razu kupuję nowy. :P

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: E-book
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 28, 2016, 20:40 »
Mam PocketBook Touch Lux 3 i jestem baaardzo z niego zadowolony. Czytam na nim sporo e-booków, funkcja powiększenia tekstu umożliwia mi komfortowe czytanie przy moim słabym wzroku. To dzięki e-bookom powróciłem do pasji czytania, która zamarłą po narodzinach moich córek.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: E-book
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 28, 2016, 22:27 »
Kocham mojego Kundelka, a on kocha mnie <3 :P

hakeem

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 15
Odp: E-book
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 29, 2016, 12:29 »
Zachwyciłem się czytnikami od wyjścia drugiej edycji Kindla, co informacjom z wiki oznacza, że czytam wygodnie e-booki od ok 7 lat. Pierwszą elektroniczną książka, którą dorwałem była bezwstydnie ściągnięta czwarta część Harrego Pottera w oryginalnej wersji językowej, nie mogłem się doczekać naszego przekładu i na starym migoczącym monitorze tak sobie czytałem prawie 16 lat temu ;]

Obecnie używam nowego Kindle Touch, ale przy zmianie wybrałbym wersję z podświetleniem. Książki nadal kupuję, ponadprzeciętne serie chcę mieć w wersji papierowej. Niestety ciężko mi jest znaleźć wiele plusów przemawiających za wyższością tradycyjnych papierowych książek, czytnik to świetny, codzienny towarzysz i mój jedyny, niezbędny elektroniczny gadżet.

g0ldi

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 23
Odp: E-book
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 04, 2016, 19:42 »
Czytam na telefonie przez Legimi, dopóki mam jeszcze możliwość darmowego czytania to odraczam przejście na czytnik. Jestem już zdecydowana na ich ofertę i to tylko kwestia czasu. Czytam ebooki od wielu lat, praktycznie od zawsze na telefonie, takie prztzwyczajenie, bo telefon mam zawsze przy sobie  :E

Marjusz

  • Bywalec bibliotek
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: E-book
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 06, 2017, 19:57 »
Czytałem na tablecie, kiedyś też na telefonie, ale teraz staram się kupować. Jeśli nie to wypożyczam, ebooków póki co nie czytam od 2 lat.

Aybige

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: E-book
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2017, 18:42 »
Wolę książki papierowe, ponieważ są namacalne, lubię ich zapach, lubię mieć je jako przedmiot... Ale mam słaby wzrok i nie każdą papierową książkę potrafię przeczytać, dlatego e-booki uważam za genialny wynalazek, bo czytając na czytniku (Kindle), mogę bez problemu powiększyć czcionkę. Poza tym nie mam miejsca na książki, więc czytnik to dobre rozwiązanie. E-booki nie zawsze są tanie (bo księgarniom nie opłaca się ich wydawać; wciąż liczy się bardziej papierowa książka), ale warto korzystać z porównywarki cen e-booków. Księgarnie często ogłaszają promocje na niektóre e-booki, co ostatecznie wychodzi taniej niż kupowanie książek papierowych.

dym

  • Milczek
  • Wiadomości: 4
Odp: E-book
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 01, 2018, 10:56 »
Jak wyszły e-booki to chciałam spróbować ale jakoś mi nie podeszło, ja żeby czytać musze czuć kartki w dłoni

Chatson

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 12
Odp: E-book
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 21, 2018, 23:58 »
Od maja br. posiadam czytnik Pocketbook InkPad 3. W zasadzie od tego momentu czytam tylko i wyłącznie e-booki. Dostęp do Legimi mam zintegrowany z urządzeniem i nic więcej do szczęścia mi nie trzeba.

ChrisM

  • Milczek
  • Wiadomości: 6
Odp: E-book
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2019, 18:26 »
Książki typu 'Must Have' wolę tradycyjne, pozostałe mam w telefonie poprzez aplikacje EmpikGo.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: E-book
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 25, 2019, 12:11 »
No i się Katjaneczka wciągnęła w audiobooki. O tyle dobre są, że można np. sprzątać, coś tam porabiać jeszcze. Pierwsze książki szły z oporem, a jak przywykłam, to i koncentracja na materiale słuchanym się zwiększyła,

violaa92

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: E-book
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 24, 2020, 18:43 »
Ja mam inkbook prime i korzystam na nim z Legimi :)

hollywoodemia

  • Milczek
  • Wiadomości: 8
  • Jak po śmierci nic nie będzie to się wkurzę.
Odp: E-book
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 01, 2021, 10:54 »
Posiadam BOOX i jestem zadowolona, oprócz faktu że czasami się 'ścina". No, ale odczytuje PDF, EPUB i MOBI, więc to na plus.