Wątek: David Baldacci  (Przeczytany 3564 razy)

marczewek

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 15
David Baldacci
« dnia: Kwietnia 26, 2016, 13:29 »


David Baldacci (ur. 1960 roku w Richmond, stan Virginia), prawnik i pisarz.Urodził się w Wirginii w 1960 roku, gdzie obecnie mieszka. Baldacci otrzymał licencjat z Virginia Commonwealth University oraz wyższe wykształcenie prawnicze na University of Virginia. Praktykował prawo przez dziewięć lat w Washingtonie, zarówno procesowe jak i korporacyjne. W przeciwieństwie do Johna Grishama nie pisuje thrilerów typowo prawniczych, a raczej książki typowo sensacyjne. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 45 języków i sprzedane w ponad 80 krajach, a łączny nakład jego powieści to ponad 100 milionów egzemplarzy, wiele z nich ukazało się na listach bestsellerów. Książka Władza absolutna została przeniesiona na ekran przez Clinta Eastwooda, a główne role zagrali Clint Eastwood, Gene Hackman i Ed Harris.

Cykle

Sean King and Michelle Maxwell
    1. Krytyczny moment (Split Second, 2003)
    2. W godzinę śmierci (Hour Game, 2003)
    3. Geniusz (Simple Genius, 2007)
    4. Pierwsza Dama (First Family, 2009)
    5. Ściana (The Sixth Man, 2011)
    6. King and Maxwell (2013)

Klub Wielbłądów
    1. Klub wielbłądów (The Camel Club, 2005)
    2. Kolekcjonerzy tajemnic (The Collectors, 2006)
    3. Oddział 666 (Stone Cold, 2007)
    4. Miasteczko Divine (Divine Justice, 2008)
    5. Diabelski zaułek (Hell's Corner, 2010)

Shaw and Katie James
    1. Manipulacja (The Whole Truth, 2008)
    2. Zbaw nas ode złego (Deliver Us From Evil, 2010)

John Puller
    1. Dzień Zero (Zero Day, 2011)
    2. The Forgotten (2012)
    3. The Escape (2014)

Will Robie
    1. Niewinny (The Innocent, 2012)
    2. The Hit (2013)
    2.5. Bullseye (2014)
    3. The Target (2014)

Pozostałe
    Władza absolutna (Absolute Power, 1996)
    Pełna kontrola (Total Control, 1997)
    Wygrana (The Winner, 1997)
    Dowód prawdy (The Simple Truth, 1998)
    Na ratunek (Saving Faith, 1999) - wznowienie pod tytułem Ocalenie
    Studnia życzeń (Wish You Well, 2000)
    Ten, który przeżył (Last Man Standing, 2001)
    Zdążyć na Boże Narodzenie (The Christmas Train, 2002) - wznowienie pod tytułem Pociąg do miłości
    Kolor prawdy (True Blue, 2009)
    Tamtego lata (One Summer, 2011)
    The Finisher (2014)

Czytał ktoś tego pana? Przeczytałem większość.

Pełna kontrola - czytałem już dość dawno, nawet mi się podobała, ale jakoś nie chciało mi się czytać innych książek. To co częste u Baldacciego - tajne sprawy wielkich korporacji, lub ważnych ludzi, a we wszystko wplątane służby specjalne.  4/6

Wygrana - LuAnn Tyler żyje na granicy nędzy, pewnego dnia dostaje propozycję wygrania wielkich pieniędzy na loterii. Przyjmuje ją, a potem mnożą się problemy. 4/6

Dowód prawdy - to jak narazie najbardziej prawnicza książka Baldacciego jaką czytałem (a nie wiem czy jest więcej). Nie wiem dlaczego uważa się go za rywala Grishama. Rufus Harms odsiaduje wyrok za morderstwo. Jest niewinny, ale nie może tego udowodnić, gdy otrzymuje pewien list - postanawia walczyć o swoje życie. Będą ofiary. 4,5/6

Kolor prawdy - jak na razie najlepsza książka tego autora jaką czytałem. Mason Perry była kiedyś policjantką, ale wrobiona w przestępstwo wylądowała w więzieniu. Gdy wychodzi, zamierza oczyścić swoje imię, by znowu założyć policyjny mundur.

//Proszę nie używać koloru czerwonego. Katja
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2016, 17:23 wysłana przez Katja »

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: David Baldacci
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2016, 18:59 »
Czytałem Geniusza, Manipulację, Oddział 666, Pełną kontrolę i Wygraną. Książki Baldacciego łączą dla mnie idealnie proporcję sensacji, thrillera i najczęściej politycznej intrygi. Dość dawno nie miałem okazji sięgnąć po żadną z jego powieści, ale jak tylko będę mógł chętnie przeczytam pozostałe książki autora. Jego twórczość nie schodzi poniżej pewnego poziomu, który jak dla mnie jest bardzo solidny.

marczewek

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 15
Odp: David Baldacci
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 28, 2016, 16:19 »
Tu się zgodzę. Baldacci ma swój poziom i się go trzyma. I nawet nie ma jednego schematu, jak co poniektórzy  :)
Ostatnimi laty się rozwinął, i tłucze po kilka książek rocznie. Nie wiem jak teraz z jakością, bo przestali znów go wydawać.