Wątek: Czytacie komiksy?  (Przeczytany 26137 razy)

Maciek

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Czytacie komiksy?
« dnia: Kwietnia 25, 2016, 10:54 »
W związku z faktem, że w jakimś tam stopniu zobowiązałem się do "rozhulania" wątku komiksowego, myślę, że od takiego pytania powinienem w ogóle zacząć. Czytacie komiksy? Jeśli tak, to jakie? Od czego się zaczęło?

Moja przygoda zaczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych, kiedy rynek komiksowy w Polsce był dość ubogi, a ja sam byłem bardzo młody. Zaczytywałem się więc w "Tytusie" Papcia Chmielewskiego, "Kajku i Kokoszu" Janusza Christy, czy też "Kleksie" Szarloty Pawel.

Kolejnym dużym wydarzeniem, było pojawienie się na rynku komiksów, które rysowali Grzegorz Rosiński ("Yans", "Thorgal") i Bogusław Polch ("Funky Koval", "Ekspedycja").

Kiedy na początku lat dziewięćdziesiątych pojawiło się wydawnictwo TM-Semic ze swoimi amerykańskimi superbohaterami, to wciągnąłem się na dobre. Komiksy DC ("Batman", "Superman", "Green Lantern") czy też Marvela ("Spider-Man", "Punisher", "X-Men") to było coś zupełnie nowego. Fajne postacie w kolorowych strojach, wielka przygoda, walka dobra ze złem. Czego więcej może chcieć nastolatek?  ;) Na takich komiksach się wychowałem i sentyment do nich pozostał.

Potem na dłuższy czas zaprzestałem czytania komiksów (szkoła średnia, studia - były lepsze rzeczy do roboty  :P). Wróciłem do tematu jakieś dwa-trzy lata temu i teraz głównie dzięki ekspansji wydawnictwa Egmont, czytam wszystko z kategorii superhero (głównie z sentymentu, bo oceniam je teraz raczej krytycznie), a także komiksy dla czytelników dorosłych (Vertigo). A jak to wygląda u Was?

ChicaDeAyer

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 25, 2016, 21:50 »
Jestem raczkująca w temacie komiksów, ale mam rozpoczęty cykl The Walking Dead i planuję kontynuować jego czytanie. Jako fanka nieocenionego duetu Galów, chętnie w przyszłości sięgnę po cykl o Asterixie i Obeliksie.

Jak tak sobie teraz o tym myślę, to swój debiut z tą formą zaliczyłam lata wcześniej, bo za dzieciaka zaczytywałam się w Kaczorze Donaldzie. :)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2016, 21:19 »
Ja też czytałam Kaczora Donalda  :) a teraz przekazałem je synowi

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2016, 00:43 »
W dzieciństwie czytałam. Zaczęło się od "Koziołka Matolka". :P
Był "Kaczor Donald", jakieś pojedyncze tomy "Kajko i Kokosza", jakiś western. A także komiks o Kazimierzu Wielkim. :)
Obecnie komiksów nie czytam.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 01, 2016, 07:30 »
W dziecintwie owszem czytałam, teraz doszłam do wniosku, że już wyrosłam :)

rebus

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 10, 2018, 14:03 »
W dzieciństwie czytałem Kaczora Donalda :D i te dodatki do komiksów to był hicior :D

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 16, 2018, 16:39 »
W dzieciństwie czytałem Kaczora Donalda :D i te dodatki do komiksów to był hicior :D

Też czytałam! A dodatki faktycznie były genialne! :D

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 16, 2018, 23:09 »
Też czytałam! A dodatki faktycznie były genialne! :D
Chyba właśnie z Kaczora Donalda miałam grę z dyscyplinami sportowymi z igrzysk. Co to była za zabawa!

Godzilla

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 28, 2018, 14:33 »
Ja czytałam Batmana :)

Trotter

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 11, 2018, 16:02 »
Mi tata jak jeszcze byłem małym dzieckiem dawał do czytania Tytusa, Romka i Atomka, jedne z najlepszych rzeczy jakie czytałem w życiu  :hahaha:

Lioness

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 03, 2018, 11:34 »
Pewnie, że czytam. W najmlodszych latach Kaczora Donalda, potem Gwiezdne wojny komiks, potem marvele od Dobrego Komiksu, komiksy od Mandragory, potem znowu SW i Marvele... i tak do dzisiaj :D

Brandoion

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 23, 2018, 13:39 »
Ja wiem że to manga i nie to samo co komiksy, ale ja ostatnio zacząłem czytać "goodnight punpun", ogólnie nie lubię ani mangi, ani anime, anie nawet komiksów... ale o mój boże, to jest przewspaniałe <3

banana

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 24, 2018, 10:54 »
ja ostatnio czytałam Persepolis. Świetna pozycja :) teraz chcę nadrobić klasykę czyli Marvela :) Punisher jest pierwszy na liście.

Lampas

  • Milczek
  • Wiadomości: 1
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #13 dnia: Września 25, 2018, 13:02 »
Oczywiście, że tak sklep z komiksami odwiedzam co dwa tygodnie i wybieram sobie coś fajnego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2018, 14:32 wysłana przez Katja »

relert

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Czytacie komiksy?
« Odpowiedź #14 dnia: Października 02, 2018, 16:15 »
Ostatnio zaczytuję się w Revivalu. To niesamowita historia o miasteczku na prowincji, w której ludzie zaczynają wracać ze zmarłych.