Wątek: Jean-Christophe Grange  (Przeczytany 3596 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Jean-Christophe Grange
« dnia: Kwietnia 24, 2016, 19:47 »
Jean-Christophe Grangé - Najmodniejszy obecnie we Francji twórca powieści sensacyjnej i detektywistycznej, autor megabestsellerów Purpurowe rzeki i Imperium wilków, autor thrillerów, dziennikarz i scenarzysta. Grangé studiował literaturę na Sorbonie. Podróżował i pisał reportaże m.in. dla National Geographic. Zdobył nagrodę Grinzane Cinema 2007 dla najlepszej książki, na podstawie której nakręcono film - Purpurowe rzeki. (źródło Lubimy czytać)


Właśnie skonczyłem czytać  Pasażera. To fasycynujący thriller, w którym główny bohater odbywa podróż tropem własnej przeszłości, by odkryć swoją prawdziwą tożsamość. Zarówno pomysł jak i jego realizacja bardzo przypadły mi do gustu. Książka trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. Oprócz Pasażera czytałem jeszcze Lot bocianów i Purpurowe rzeki. uważam, że Grange zdecydowanie zasługuję na uwagę i poświecony mu czas nie będzie stracony.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Jean-Christophe Grange
« Odpowiedź #1 dnia: Października 15, 2020, 21:35 »
A mnie Grangé nie podchodzi. Za dużo chamstwa, brutalności i cwaniarstwa. Przeczytałam trzy jego książki i nie podszedł mi tez styl  pisarza. Dałam mu szansę, bo ostatni dużo się o człowieku pisze, ale nie pasujemy do siebie. W „Purpurowych rzekach” nie przekonało mnie ponadto zakończenie, za bardzo naciągane i odleciane, a motywy  i metody zbrodni to już zupełnie nieprzekonywujące.