Wątek: Obecnie czytam...  (Przeczytany 554282 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Obecnie czytam...
« dnia: Kwietnia 14, 2016, 21:43 »
W tym temacie dzielimy się tytułami utworów, które w danym momencie czytamy. :)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 14, 2016, 21:57 »
Czyli zaczynam. Jestem w trakcie lektury serii Cotton Malone Steve Berry. Po Zagadce aleksandryjskiej czytam Wenecką intrygę, a przede mną Tajemnica grobowca.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2016, 16:14 »
A ja ostatnio mam mało czasu i kryzys czytelniczy chyba, więc postanowiłam wrócić do tego, co czytałam wcześniej.
"Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 15, 2016, 20:33 »
Ja ostatnio mam fazę na Króla, aktualnie czytam ponownie "Serca Atlantydów" i po raz pierwszy "Po zachodzie słońca"  :)

paulina_)

  • Milczek
  • Wiadomości: 4
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 15, 2016, 20:41 »
Ja w ten weekend czytam kolejny tom Ziemiomorza Le Guin, czyli "Tehanu". A potem coś babskiego "Garść pierników, szczypta miłości" :)

Marigold

  • Pochłaniacz ksiażek
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 1179
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 15, 2016, 20:59 »
A u mnie :
C. Piñeiro  - Czwartkowe wdowy
L.Robchester  - Sufrażystki

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 15, 2016, 21:49 »
Ja zaczęłam czytać " kryminał "Iluzja grzechu", który napisała Aleksandra Marinina.

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 15, 2016, 23:34 »
Czytam obecnie "Kronikę ptaka nakręcacza" Murakamiego.

Avenity

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 13
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 16, 2016, 14:37 »
W tej chwili czytam "Układ" Janusza Koryla. Muszę go dziś skończyć, bo czeka na mnie "Zbrodnia i kara".

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 16, 2016, 15:53 »
bo czeka na mnie "Zbrodnia i kara".
To była dla mnie jedna z najmniej bolesnych lektur w LO  :) A muszę szczerze powiedzieć, że czytanie na zawołanie zawsze było dla mnie męczarnią, nie znosiłam przymusu i pewnie stąd mam bardzo średnie wspomnienia z czytania lektur.

Avenity

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 13
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 16, 2016, 17:15 »
czytanie na zawołanie zawsze było dla mnie męczarnią, nie znosiłam przymusu i pewnie stąd mam bardzo średnie wspomnienia z czytania lektur.
Dla mnie właśnie też. Jakoś nie mogę się do niej zabrać. Mam czas do 25go na przeczytanie, więc niby całkiem sporo. Słyszałam, że jest lepsza od Lalki, więc chociaż tyle.

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 16, 2016, 18:28 »
Słyszałam, że jest lepsza od Lalki, więc chociaż tyle.
Jeżeli chodzi o lektury szkolne to stanowczo "Zbrodnia i kara" jest lepsza od "Lalki" 8) Szczególnie zbrodnia, bo kara już trochę się wlekła :-X
A "Lalka" jest moim osobistym koszmarem, jedyną lekturą przez tyle lat nauki, której nie byłam w stanie skończyć o własnych siłach :o Stoi na półce i czeka na ponowne starcie, ciekawa jestem czy po latach będę w stanie ją docenić :)

Avenity

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 13
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 16, 2016, 19:31 »
A "Lalka" jest moim osobistym koszmarem, jedyną lekturą przez tyle lat nauki, której nie byłam w stanie skończyć o własnych siłach :o Stoi na półce i czeka na ponowne starcie, ciekawa jestem czy po latach będę w stanie ją docenić :)
Zaczęłam Lalkę, ale nie skończyłam. Na myśl o tym, że będę musiała siąść w wakacje i przez nią przebrnąć...  :'( Tak bardzo mi się nie chce.

ChicaDeAyer

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 17, 2016, 08:49 »
Ja - po dość długiej rozłące - wracam do jednego z moich ulubieńców - Erich Maria Remarque tym razem zabierze mnie do stolicy Portugalii, już nie mogę doczekać się Nocy w Lizbonie!

Wczoraj za to zarwałam noc dla Queen. Królewska Historia, która dla mnie - fanki mającej na koncie już inne publikacje biograficzne o zespole - okazała się nieco rozczarowująca. A zapowiedzi z okładki były takie szumne - chyba nigdy się nie nauczę, by nie dawać im wiary.  ::)

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Obecnie czytam...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 17, 2016, 12:11 »
"Łaskawe" -  Jonathan Littell, "Suttree" -  Cormac McCarthy, "Siódemka" - Ziemowit Szczerek

Zawsze czytam kilka równocześnie ale dawno nie trafiła mi się tak mocna trójka w jednym czasie.