Po godzinach > Pogaduchy

Przy książkach o filmie

(1/7) > >>

Janusz:
Miejsce na rozmowy o filmach, aktorach, oczekiwanych produkcjach, ulubionych filmach oraz filmach ostatnio oglądanych, także o serialach.

ewelina:
Ostatnio TV "obsypuje" nas serialami tureckimi. Dla nas nieco egzotycznymi, pokazującymi inna kulturę, sposób myślenia, wzorce. Pozytywne są - szacunek dla osób starszych, ukazywanie silnych więzi  rodzinnych, przywiązanie do tradycji. To, co nas pewnie razi, to obyczaje. Kobieta pokornie drepta za mężczyzną ... nawet jeśli w domu jest pantoflarzem :D
W tych produkcjach nie ma scen "mocnych". Nawet jeśli komuś ścinają głowę - widzimy miecz, lub szablę, zamach ... i na tym ujęcie się kończy. Co najwyżej w dali jest  ukazana  zbulwersowana twarz sułtana lub wezyra. W każdym razie krew z ekranu nie ścieka. W filmach, które są emitowane w Turcji, bez europejskich napisów - etykiety na butelkach z alkoholem są zamazane. Tak jak i ślady krwi po pobiciu na przykład. Mocnych, wyraźnych scen erotycznych też tam nie ma ... raczej  "reszta" pozostaje w domyśle widza :D
Są to i seriale historyczne i obyczajowe/ Dużo tego, ale jest z czego wybrać. Jest to jakaś odmiana po serialach latynoskich i amerykańskich :D.

Janusz:
Ruszył nowy sezon Gry o tron"; trzeba przyznać, ze jest coraz słabiej. Luki w logice rażące.

malyneczka:
Właśnie zaczynam swoją przygodę z Grą o tron ;) Książki przeczytane i pierwszy odcinek pierwszej serii obejrzany :P Ale to chyba nie są moje klimaty :P

Janusz:
Moje też nie do końca, ale skoro widziałem już wszystkie sezony obejrzę i ten. Za książkę natomiast nie mam zamiaru się brać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej