Wątek: Przy ksiażkach o muzyce  (Przeczytany 24989 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 28, 2016, 18:14 »

hakeem

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 15
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 29, 2016, 12:17 »
Czasem poświęcam więcej czasu na znalezienie odpowiedniego utworu niż jego wysłuchanie, dlatego chętnie korzystam z internetowych stacji radiowych. W tle przyjemnie mi się słucha antyradia i muzo.fm. Kiedyś chętnie słuchałem polskiej Czwórki, ale stacja zmieniła mocno swoją ramówkę. Jak mam wybierać gatunkami to polski i rosyjski punk rock, lekkie odmiany metalu z całego świata. Do tego Rammstein i RHCP to tegoroczne obowiązkowe koncerty ;]

Do czytania lubię mieć włączone soundtracki z filmów i gier, do jazdy samochodem preferuję ciekawe audycje radiowe. Toleruję wszystko oprócz techno, męczących basów i Rihanny :P

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 29, 2016, 14:19 »
A z tego rosyjskiego punk rocka czego sluchasz?

ChicaDeAyer

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 29, 2016, 21:36 »
Czasem poświęcam więcej czasu na znalezienie odpowiedniego utworu niż jego wysłuchanie, dlatego chętnie korzystam z internetowych stacji radiowych. W tle przyjemnie mi się słucha antyradia i muzo.fm. (...)

Też dość często słucham muzo - kupuję ich także za audycje, które nie są denerwujące. Nawet jak zdarza im się popuścić wodze i zaczyna się pajacowanie (zwłaszcza rano :D ), to jest to wciąż odbierane w kategoriach pozytywnych, bez przekraczania granic dobrego smaku - co niestety zdarza się u konkurencji.

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 04, 2016, 14:25 »
Trochę pod wpływem czytanej teraz książki "Śpiewaj ogrody" Pawła Huelle, a trochę z potrzeby odświeżenia sobie tego cyklu pieśni, słucham "Winterreise" Schuberta. Śpiewa Peter Anders -  tenor, gra Michael Raucheisen - fortepian. Nagrania zarejestrowano 23 stycznia, 2 i 13 marca 1945 w Berlinie, czyli w czasie schyłku III Rzeszy. Sama muzyka jest już tak smutna i melancholijna (wiadomo - opuszczony przez ukochaną kobietę mężczyzna wędruje mroźnym zimowym krajobrazem, pogrążony w ponurych myślach), że ten dodatkowy fakt historyczny jeszcze dodaje jej kolorytu, drugiego dna.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2016, 14:31 wysłana przez Janusz »

hakeem

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 15
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 04, 2016, 15:13 »
@Katja wszystko co w okolicach najbardziej znanego Leningradu zaproponuje youtube ;] przewijam tylko jak wyskakuje Pussy Riot, nie przekonam się do nich. Ciekawie też brzmi w lekko metalowych klimatach Король и Шут i ponadprzeciętny Слот Coś jeszcze fajnego znalazłem czytając serię "Patroli" S. Łukjanienki, ale żadnego wykonawcy sobie teraz nie przypomnę.

@ChicaDeAyer ekipa z Eski Rock daje radę, a bez K. Wojewódzkiego to tak jak piszesz jest zdecydowanie grzeczniej.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 04, 2016, 19:22 »
Hmm... Leningrad i Sznura to słuchałam głównie w Bumierze, później jakoś się nie składało. Король и Шут w sumie tylko z nazwy znam, jakoś się nie złożyło. A tego  Слотa nie znam, trzeba będzie poszukać.
Ale widzę, że na poszukiwania youtube'we nie tylko ja się wybieram. :D
Ode mnie nie punk, ale rap, rock - 25/17. Ostatnia studyjna płyta.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 14, 2016, 15:01 »
A Eurowizję kto będzie dziś oglądać?
Przyznawać się!  :E

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 14, 2016, 15:29 »
A Eurowizję kto będzie dziś oglądać?
Przyznawać się!  :E

Ja nie, muzyka nie w moim guście ;)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 15, 2016, 18:18 »
Oglądałam! :)  Wysoki poziom był :)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 23, 2016, 19:00 »
Oglądałam! :)  Wysoki poziom był :)
Witaj w klubie! Rzeczywiście, poziom był dobry, szczególnie w finale.

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 23, 2016, 23:07 »
Ostatnio od dwóch dni słucham wszystkiego. co nazywa się Iron Maiden :) "Powerslave" i "Seventh Son of The Seventh Son" to potęga.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 24, 2016, 06:52 »
Witaj w klubie! Rzeczywiście, poziom był dobry, szczególnie w finale.

Głosu Australijki mogę słuchać i słuchać. Szkoda, że Rosjanin dał plamę swoją przeszłością :P

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 24, 2016, 09:15 »
Z Eurowizji najbardziej mi się podoba jak wszyscy narzekają, że takie polityczne głosowanie, że takie układy i układziki a jednocześnie tak wielu się tym głosowaniem ekscytuje. Ja też  :D

A z muzycznej strony to już znacznie mniej mi się podoba niestety - ale to raczej nigdy nie będzie prawdziwie wysoki poziom. My jak z rodzinką oglądamy Eurowizję (wszyscy obowiązkowo  ::) to przy piosenkach głównie gadamy, komentujemy stroje, wygląd wokalistek (to męska część), pupy wokalistów (to damska) i takie tam. Prawdziwa cisza zapada jak jest głosowanie. Ten festiwal ma dla mnie inny cel, pobawić się na luzie - a wiadomo, że przy kiczowatej muzyce bawi się najlepiej  8)

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Przy ksiażkach o muzyce
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 24, 2016, 10:31 »
Dzisiaj przechodzę od płyt Iron Maiden na dyskografię zespołu Bad Company.