Wątek: Gdzie kupujecie książki?  (Przeczytany 21607 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Gdzie kupujecie książki?
« dnia: Kwietnia 24, 2016, 15:04 »
Jak w temacie, gdzie kupujecie książki, Wasze ulubione księgarnie, wydawnictwa

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 24, 2016, 15:13 »
Na Allegro kupuję najczęściej, a moją najbardziej ulubioną księgarnią jest zawsze ta, gdzie mogę kupić najtaniej. :)

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 24, 2016, 16:14 »
Uwielbiam kupować w antykwariatach. Lubię stare książki, już czytane przez innych.
Ponieważ rzadko czytam super nowości, więc warszawskie antykwariaty zaspokajają jakieś 40 % moich zapotrzebowań.

Kolejne 40% to Internet. Wygodnie i pod drzwi.

W księgarniach kupuję tylko wtedy, gdy nudząc się wejdę nieopatrznie do którejś, i mnie skusi coś bez planowania. Taki spontan.

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 24, 2016, 16:32 »
Kiedyś zaopatrywałem się w antykwariatach namiętnie. Mnie też nie przeszkadza czytana wcześniej przez kogoś książka. Obecnie lubię chodzić do biblioteki, gdzie za złotówkę można kupić ciekawe tytuły przyniesione przez osoby, którym książki zawadzają w domu. Czasem muszę się hamować i nie brać za dużo, bo w dmu już nie ma miejsca na książki niestety.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 24, 2016, 17:43 »
Ja ostatnio dużo kupuje na nieprzeczytane i świat ksiazki. Na allegro rzadko, jakoś nie mogę nic upolować . Kupowałam  na dedalus i tania ksiazka. Czasem w znaku jak mają promocje.  Matras nie lubię bo już dwa razy miałam ubrudzone książki a tego nie lubię skoro zamawiam nowe.  Zdarzy sie, ze w biedronce i marketach trafię też na fajne okazyjne ceny.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 24, 2016, 22:54 »
Ostatnio niewiele kupuję, ale jak już, to najczęściej przez Internet. Wygoda i duży wybór.

ejwa1960

  • Milczek
  • Wiadomości: 9
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 25, 2016, 07:56 »
Ja również kupuję na allegro.Zdarza mi się kupić książki bardzo dobrym stanie,poczytnych autorów czasami za grosze.

Maciek

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 25, 2016, 10:57 »
Ja kupuje tam gdzie najtaniej uda mi się znaleźć.  ;)
Nowości głównie na aros.pl. Po resztę często zaglądam do stacjonarnych księgarń Dedalusa.

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 25, 2016, 19:06 »
Ja też kupuję tam, gdzie najtaniej  8) Czasami czuję się jak jakiś łowca promocji, bo siedzę i porównuję ceny  ;D
Często szperam też po antykwariatach online i allegro, co zazwyczaj jest zgubne dla mojego budżetu domowego  :-X W końcu zawsze się coś wygrzebie, aż żal nie kupić, taka okazja :) A jak już zdecyduję się na jedno to przecież nie będę wysyłki marnować, biorę więcej, bardziej się opłaca  ::)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 25, 2016, 21:05 »
A jakie antykwariaty online są fajne, macie jakieś ulubione?

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 30, 2016, 07:34 »
Ja uwielbiam księgarnię Tak czytam ;) Ale głównie kupuję w Internecie: Edyp, TaniaKsiążka czy też Wydawnictwo Znak ;)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 31, 2016, 13:26 »
Ja zrobiłam napad na księgarnie oczytani.pl chciałam zakupić Serce z kryształu i jest tam za niecałe 7 zlotych a przy okazji odebrałam jeszcze parę pozycji  :E

Marjusz

  • Bywalec bibliotek
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 06, 2017, 19:57 »
Matras, Ravelo, wiem, że też polecają nieprzeczytane.pl, bo są tam bardzo tanie, bardzo dokładnie zabezpieczone i booktuberzy sobie chwalą :)

pia

  • Milczek
  • Wiadomości: 7
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 16, 2017, 16:37 »
U mnie głównie Empik, choć ostatnio też zaczynam iść w stronę księgarni internetowych, tych, gdzie książki mogę kupić taniej (a kupuję sporo, więc każdy zaoszczędzony grosz się liczy ;), głównie aros, nieprzeczytane, tania książka.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Gdzie kupujecie książki?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 16, 2017, 20:11 »
Polecam Biedronkowe i Lidlowe księgarnie :P