Wątek: Gerald Durrell Wspomnienia z Korfu  (Przeczytany 6212 razy)

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Gerald Durrell Wspomnienia z Korfu
« dnia: Kwietnia 24, 2016, 12:55 »
Gerald Durrell, brat m.in. Lawrenca Durrella (też znany pisarz) wspomina lata spędzone wraz z rodziną na Korfu. Cudowny świat pełen życzliwych ludzi i wspaniałej przyrody. Tej, która fascynowała go przez całe życie. Wspomnienia z Korfu to trylogia
"Moja rodzina i inne zwierzęta"
"Moje ptaki, zwierzaki i krewni"
"Ogród Bogów"
Gerald miał dwóch starszych braci i siostrę. Zajmowała się nimi matka. Dodam, że musiała to być niesamowita kobieta obdarzona anielską cierpliwością i wyrozumiałością. Wdowa z czwórką dzieci, z których każde miało wyrazisty, silny charakter. Gerry z humorem opisuje rodzinne perypetie i przygody jakie spotykały  ich na pięknej greckiej wyspie, zwierzęta, które mieszkały razem z nimi i ... rodzina jakoś je tolerowała, do tego ekscentryczni znajomi i przyjaciele Lawrence'a (sprawiający więcej kłopotów niż zwierzęta) i greccy przyjaciele. Całość wspaniała. Chce się czytać i ... wracać do tych książek w chwilach smutku.
Pierwszy tom został przeniesiony na ekran. Film jest bardzo dobry,  zachował sporo z niesamowitego klimatu powieści, ale i książki warto przeczytać. Jest więcej o rodzince i pupilach Geralda. W filmie oczywiście niektóre rzeczy pominięto, lub skrócono. Książka, a raczej książki więcej nam opowiedzą o pobycie Durrell'ów na Korfu.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Gerald Durrell Wspomnienia z Korfu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 24, 2016, 18:00 »
Kiedyś trafiło w moje ręce kilka tytułów Durrella i do dziś pamiętam prawdziwą przyjemność z ich lektury. Chyba warto byłoby wrócić do niektórych i poczytać następne. Nie tylko pięknie napisane ale książki zawierają też ciekawe wiadomości. Chyba powiększę listę książek do przeczytania bo naprawdę świetne lektury.

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Gerald Durrell Wspomnienia z Korfu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 25, 2016, 11:57 »
Czytałam również Jego powieść "Przeciążona arka". O zwierzętach. Też bardzo piękna i oczywiście z poczuciem humoru :D