Wątek: Maxime Chattam  (Przeczytany 5754 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Maxime Chattam
« dnia: Kwietnia 22, 2016, 21:54 »
Maxime Chattam, urodzony w 1976, ukończył studia na kryminologii. Był stróżem, aktorem, księgarzem – po to, by nabrać doświadczenia życiowego na potrzeby pisanych przez siebie powieści. Odświeżył gatunek thrillera, dodając mu artyzmu. Chattam odniósł ogromny sukces we Francji, jego książki (Otchłań zła, W ciemnościach strachu, Diabelskie zaklęcia, Krew czasów oraz Tajemnice chaosu  sprzedały się już w ilości miliona egzemplarzy, każda z nich trafiając na listy bestsellerów. (źródło Lubimy czytać)


Zdecydowałem się dodać autora ponieważ Trylogia zła to jedna z moich ulubionych serii jeśli chodzi o thrilery. Styl pisania Chattama bardzo mi odpowiada i choć nie wszystkie jego książki są tak dobre jak wyżej wymieniony cykl, to jednak każdą z nich czyta się bardzo szybko i każda bardzo wciąga.

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Maxime Chattam
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 24, 2016, 12:05 »
Znam tylko jedną książkę: "Cierpliwość Diabła". Podobała mi się.
Wrócę do niego niebawem.

Maciek

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Maxime Chattam
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 25, 2016, 10:24 »
Kolejny z moich ulubionych autorów thrillerów. Pewnie niektórych to zdziwi, ale oprócz serii mrocznych dreszczowców autor napisał też sześcioczęściowy cykl powieści fantasy dla młodzieży pt. "Inny Świat". Myślę, że i w tym gatunku sprawdza się przynajmniej nieźle.

Moim zdaniem oprócz debiutanckiej "Trylogii Zła", najlepsze dzieła autora, to te, które są z nią powiązane, czyli cykl Ludivine Vancker ("Plugawy spisek", "Cierpliwość diabła") oraz prequel trylogii pt. "Obietnica mroku".

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Maxime Chattam
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 19, 2017, 19:17 »
Plugawy spisek za mną. Książka w stylu trylogii Otchłań zła. Mocny, wciągający thriller. Bardzo lubię takiego Chattama.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Maxime Chattam
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 25, 2018, 09:29 »
Cierpliwość diabła to kolejny mocny, brutalny i mroczny thriller Chattama. Pozycja obowiązkowa dla jego fanów, jak i również dla fanów pojedynków policji z przebiegłym, inteligentnym i brutalnym psychopatą.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Maxime Chattam
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 30, 2018, 18:20 »
Czytam obecnie Trylogię Zła i mam mieszane uczucia. Po pierwszym tomie stwierdzam, że książka nie była zła, ale oceny zapowiadały rewelację, której ja nie znalazłam. Otchłań zła ani mnie nie straszyła, ani nie trzymała w napięciu, a chwilami denerwowała, szczególnie niekonsekwencjami w kreowaniu postaci. Juliette chyba była najmniej spójna, tu niby nieśmiała, a tu nachalna i na koniec głupia. Brakowało mi napięcia typowego dla thrillerów, końcówka nie pochłonęła, zaczęłam, wiec doczytałam, ale tak trochę z obowiązku. Rozwiązanie mi się w miarę podobało, mimo to było takie jakoś niedopracowane. Jak cała książka zresztą. Czuję rozczarowanie, ale się nie poddaje, mam już kolejne tomy  w ręku.