Gatunkowy miszmasz > Kryminał, thriller, horror

Maxime Chattam

(1/2) > >>

ElGato:
Maxime Chattam, urodzony w 1976, ukończył studia na kryminologii. Był stróżem, aktorem, księgarzem – po to, by nabrać doświadczenia życiowego na potrzeby pisanych przez siebie powieści. Odświeżył gatunek thrillera, dodając mu artyzmu. Chattam odniósł ogromny sukces we Francji, jego książki (Otchłań zła, W ciemnościach strachu, Diabelskie zaklęcia, Krew czasów oraz Tajemnice chaosu  sprzedały się już w ilości miliona egzemplarzy, każda z nich trafiając na listy bestsellerów. (źródło Lubimy czytać)


Zdecydowałem się dodać autora ponieważ Trylogia zła to jedna z moich ulubionych serii jeśli chodzi o thrilery. Styl pisania Chattama bardzo mi odpowiada i choć nie wszystkie jego książki są tak dobre jak wyżej wymieniony cykl, to jednak każdą z nich czyta się bardzo szybko i każda bardzo wciąga.

Aurland:
Znam tylko jedną książkę: "Cierpliwość Diabła". Podobała mi się.
Wrócę do niego niebawem.

Maciek:
Kolejny z moich ulubionych autorów thrillerów. Pewnie niektórych to zdziwi, ale oprócz serii mrocznych dreszczowców autor napisał też sześcioczęściowy cykl powieści fantasy dla młodzieży pt. "Inny Świat". Myślę, że i w tym gatunku sprawdza się przynajmniej nieźle.

Moim zdaniem oprócz debiutanckiej "Trylogii Zła", najlepsze dzieła autora, to te, które są z nią powiązane, czyli cykl Ludivine Vancker ("Plugawy spisek", "Cierpliwość diabła") oraz prequel trylogii pt. "Obietnica mroku".

ElGato:
Plugawy spisek za mną. Książka w stylu trylogii Otchłań zła. Mocny, wciągający thriller. Bardzo lubię takiego Chattama.

ElGato:
Cierpliwość diabła to kolejny mocny, brutalny i mroczny thriller Chattama. Pozycja obowiązkowa dla jego fanów, jak i również dla fanów pojedynków policji z przebiegłym, inteligentnym i brutalnym psychopatą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej