Literatura naukowa i popularnonaukowa > Nauki humanistyczne

Jurgen Thorwald

(1/3) > >>

Anya:
Jurgen Thorwald Niemiecki pisarz, dziennikarz i historyk, szczególnie znany z książek opisujących historię medycyny sądowej i II wojny światowej.
Jego dzieła to między innymi: "Ginekolodzy"," Krew królów", " Stulecie chirurgów", "Męska plaga".

Nie wiem czy dobrze umieściłam tego pisarza tutaj, ale uznałam,że jako historyk pasuje...

Zrobiło się wielkie bum na tego pisarza, a zwłaszcza na jego dzieła,  bardzo ciężko teraz dostać jego książki,  przyznam się, że  sama długo na nie "polowalam" i warto było. Jestem po Ginekologach (reszta czeka) i chociaż nie interesuje się medycyną to się wyciągnęłam . Bardzo przystępny język, ciekawie i interesujaco, bardzo dobrze się czyta i wiedza zdobyta.
 Jestem ciekawa czy Wy też daliście się wkręcić w to bum, a może już dawno poznaliscie książki  Thorwalda...

denudatio_pulpae:
Zaczęłam przygodę z twórczością tego pana od "Stulecia chirurgów", bo na pierwszym roku studiów miałam przedmiot "Historia medycyny" i asystentka nam poleciła  książki Thorwalda. Byłam zachwycona zarówno pierwszym jak i drugim tomem.
Po przerwie zabrałam się za "Stulecie detektywów", które spodobało mi się chyba jeszcze bardziej niż historia chirurgii.

Ostatnio przeczytałam "Ginekologów", nie zawiodłam się. Wspaniale opisana historia ginekologii i położnictwa. Reklamowana jako kontrowersyjna, ale jak dla mnie wcale taka nie jest.

Właśnie czytam "Męską plagę", a wczoraj kupiłam "Krew królów", szkoda, że inne książki autora są takie trudne do zdobycia.

Gwiazdka:
Podobnie jak Anya nie interesuję się medycyną, ale książki Jurgena Thorwalda uwielbiam. Zaraziła mnie do nich moja przyjaciółka, która podsunęła mi pierwszy tytuł i to właśnie z zakresu medycyny. Zaczęło się od Stulecia chirurgów, potem poszedł Triumf chirurgów, niedawno Ginekolodzy. Niby temat zupełnie oderwany od moich zainteresowań, ale poszczególne pozycje pochłaniam w dwa- trzy dni. I faktycznie książki trudno dostępne, jednak będę nadal szukać i czytać. A przede mną ciekawsza tematyka,  bo przede wszystkim marzy mi się lektura Detektywów.

Janusz:
Często spotykam się z nazwiskiem tego pisarza i - nie powiem - staje się to coraz bardziej intrygujące, a teraz, kiedy napisałyście, że Thorwald (cóż teutońskie nazwisko! ;) ) pisze o II Wojnie Światowej zapadła decyzja, by zapoznać się z jego twórczością. Które książki Thorwalda są związane z wojną? "Triumf chirurgów" brzmi niemal jak "Triumf woli", tytuł słynnego filmu Leni Riefenstahl o partyjnym zjeździe NSDAP w Norymberdze w 1934 roku; czy jest w tej ksiażce jakieś nawiązanie od faszyzmu i do chirurgów będących na usługach Hitlera?

Gwiazdka:
Nie, to jest czysta historia chirurgii. O wojnie to chyba będzie Iluzja: Żołnierze radzieccy w armii Hitlera. Nie wiem, jaki to ma poziom, bo jeszcze nie maiłam w ręku, ale poprzednie to była rewelacja to niby dlaczego powyższe ma odbiegać. Daję mu kredyt zaufania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej