Wątek: Witam, poszukuje książek o konkretnej tematyce.  (Przeczytany 3098 razy)

Andorra

  • Milczek
  • Wiadomości: 1
Witam, poszukuje książek o konkretnej tematyce.
« dnia: Grudnia 18, 2019, 07:33 »
Witam, poszukuje książek o konkretnej tematyce. Otóż szukam książek, mam konkretne wymagania i proszę o przesyłanie propozycji :-D :

- w języku polskim ( wolałabym żeby działy sie w USA, nie w Polsce, a nie jest to obowiązkowe )
- akcja książki najlepiej w USA, ale niekoniecznie,
- akcja książki tylko współcześnie, żadnych książek z akcją wcześniejszą niż czasy współczesne,
- wiem, że nie ma takich książek, ( ale mam takie hobby, jak szukanie takich książek ), otóż ponieważ interesuje się 4 roma rzeczami : zwierzętami, głównie KOŃMI I JEŹDZIECTWEM, ale też psami i kotami, URZĄDZANIEM MIESZKAŃ, GOTOWANIEM I OGRODNICTWEM szukam książek które zawierały by, najlepiej wszystkie te tematy JEDNOCZEŚNIE, lub po kilka ( to mają być książki obyczajowe lub powieści, a nie poradniki ! ).

- LUB ( jeśli nie ma takich książek )

- książki o TAJEMNICACH, już NIE z tematami powyżej ( takie książki, w których NP osoba dziedziczy po babci zaniednaną posiadłość, odnawia ją lub nie i znajduje tam szkatółkę z tajemniczym kluczem ( i rozwiązuje zagatkę do czego jest ten klucz, np ten klucz ma coś współnego z życiem babci, itp ) lub czegoś w tym stylu.
- autorzy raczej zagraniczni, ale nie jest to obowiązkowe, lecz książki muszą być dostepne w księgarniach, a najlepiej bibliotekach, mieszkam w Gdyni, więc głównie w Trójmieście
- lub możliwe do zamówienia w księgarniach w Polsce.


Proszę o podawanie propozycji, z góry BAARDZO dziękuje i jestem wdzięczna :-D !

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Witam, poszukuje książek o konkretnej tematyce.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 18, 2019, 13:59 »
Zaklinacz koni Evansa lub Tego lata, w Zawrociu Kowalewskiej

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Witam, poszukuje książek o konkretnej tematyce.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 19, 2019, 15:25 »
Edward Fenton - "Widmo z Głogowego Wzgórza"

Z humorem napisana powieść "kryminalna" dla młodzieży. Bohaterem i narratorem jest chłopiec, który wraz z dwójką swoich kuzynów odkrywa tajemnicę starego domu. Jest "widmo" ukazujące się w oknie, jest dziwny zdziczały pies i pies "domowy"  oraz ukryty w oryginalnym miejscu testament samotnej starszej pani, poprzedniej właścicielki tytułowego Głogowego Wzgórza.