Wątek: Podsumowanie 2016  (Przeczytany 13070 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Podsumowanie 2016
« dnia: Grudnia 31, 2016, 15:13 »
Temat do dzielenia się wrażeniami z lektur przeczytanych w 2016 roku. Jakie książki były najlepsze, jakie najgorsze? Ile pozycji przeczytaliście? Ile kupiliście?  :diabelek:
Zapraszam do dyskusji.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Podsumowanie 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 31, 2016, 16:22 »
Nie powiem ile kupiłam... od października naliczyłam gdzieś z 70.... :P Ale najlepsza przeczytana to Małe życie :)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Podsumowanie 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 31, 2016, 16:47 »
Ile kupiłem nie wiem :) Stwierdziłem, że lepiej żyć w nieświadomości ;)
Przeczytałem 112. Trudno wybrać tą najlepszą, ale chyba największe wrażenie wywarł na mnie Tańczący z wilkami i jego kontynuacja Święty szlak.

Marigold

  • Pochłaniacz ksiażek
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 1179
Odp: Podsumowanie 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 03, 2017, 17:11 »
To ja kupiłam mało, chyba poniżej 10. Czas się poprawić xD.
Przeczytałam nieco oszukane 125. Najbardziej podobały mi się książki Flanagana, Mały przyjaciel Donny Tartt, Światło,  którego nie widać,  Księga dziwnych, nowych rzeczy,  Dziewczyny z Syberii,  Ojciec tysiąca sierot,  Złodziej z mgły.  No i  może wystarczy.
Typowo złych książek nie uświadczyłam , było kilka nieco gorszych, ale gniotów na szczęście żadnych.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Podsumowanie 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 09, 2017, 22:32 »
To teraz ja.  :okulary:
Podobnie jak Mari, kupiłam mało. Zmieściłam się też chyba w dziesięciu sztukach. Jak mam mniej czasu na czytanie, to i mniej kupuję. W tym roku nie popisałam się też czytelnictwem - w kajeciku 13 pozycji, choć razem pewnie koło 30 by było, bo z reguły nie zapisuję książek, które czytam ponownie. Jakoś nie potrafię wyróżnić jednej lektury. Za to wiem, jaka była najgorsza, bo jej nie doczytałam - "Gwałt" Joanny Chmielewskiej, szkoda czasu, lepiej znów sobie przypomnieć "Lesia".

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Podsumowanie 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 10, 2017, 11:25 »
Ja trochę kupiłam i jestem zadowolona. Przeczytałam 54 ksiazki i było parę perełek, no Ketchum mnie powalił i chyba tyle 😊