Wątek: Debiuty literackie  (Przeczytany 3634 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Debiuty literackie
« dnia: Kwietnia 20, 2016, 15:24 »
Postanowiłam założyć ten wątek, gdyż jest sporo autorów, którzy mają na swoim koncie jedna książkę lub dopiero zaczynają, a ich debiut jest naprawdę według Was dobry.

Ja w swojej biblioteczce znalazlam taką pozycję ,dramat Zła kobieta Amandy Prowse, we mnie ta książka tkwi do dzisiaj, bardzo mi się podobała, choć porusza ciężki temat jakim jest przemoc, kilka słów o treści :

Dramat społeczny, który pokazuje prawdę o sprawcach i ofiarach przemocy rodzinnej. Od dnia ślubu mąż znęcał się nad Kathryn fizycznie i psychicznie. W trosce o dobro dzieci, kobieta ukrywała to przed światem. Po siedemnastu latach znoszenia codziennych upokorzeń Kathryn nie wytrzymała napięcia i zabiła męża nożem do obierania warzyw. Oddała się w ręce policji i dobrowolnie poddała karze. Nic nie wydawało się gorsze od ostatnich lat ciągłej przemocy. Jednak najtrudniejsza walka dopiero przed nią - dzieci Kathryn zrywają kontakt z matką, winiąc ją nie tylko za rozpad rodziny, ale przede wszystkim za wieloletnie ukrywanie prawdy i tym samym pozbawienie ich zaufania do ludzi i świata.]

To na początek,  polecam  :)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2016, 10:49 wysłana przez Anya »

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Debiuty literackie
« Odpowiedź #1 dnia: Października 25, 2016, 10:49 »
Kolejny debiut, który przeczytałam i polecam to Liliowe dziewczyny . Opowieść kobiet połączonych przez koszmar Ravensbruck Martha Hall Kelly. 
Powieść oparta powierzchniowo na faktach dotycząca postaci. Koszmar i okrucieństwo przedstawiony w obozie jest dogłębnie. Przyznaje temat zycia obozowego jest ubogi, ale cierpienie kobiet, ktore mialo tam miejsce jest mocne. Emocje wywoluje ta ksiazka ogromne. Autorka skupiła się jednak najbardziej na losach  kobiet, ich psychice, charakterach, postepowaniu, życiu w całym tym koszmarze i później po nim. Jest oprawczyni, pokrzywdzone i kobieta ktora walczy o sprawiedliwosc.  Każda postać jest tak przedstawiona, że rozmyslam do dziś o nich każdej z osobna, jednak najbardziej utkwiła mi Kasia i Herta a dlaczego trzeba przeczytać, książka godna polecenia z ręką na sercu, jeśli ktoś lubi "poszperac" w ludzkiej psychice. Polecam