Wątek: Nasze hobby, zainteresowania  (Przeczytany 16020 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Nasze hobby, zainteresowania
« dnia: Kwietnia 20, 2016, 15:09 »
Oprócz bycia molem książkowym pewnie każdy ma jakieś inne zainteresowania,  którymi chciałby się podzielić a może nawet pochwalić  ;)

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 20, 2016, 21:47 »
Ja muszę sobie czasami pobrzdąkać na gitarce bo inaczej mnie roznosi. Kilak brzdąknięć i jest luz  ;D

Mam poza tym świra na punkcie dworców kolejowych - dużych, małych i stacyjek zapomnianych. Jak gdzieś jestem, w najbardziej zapadłej dziurze, szukam dworca (o ile jest). Miasto bez stacji kolejowej to nie miasto (wyjątek - Kazimierz Dolny  8)

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 21, 2016, 19:13 »
Dworce kolejowe też lubię, szczególnie te stare, z duszą ;) W każdym miasteczku szukam zawsze najstarszych budynków; często fascynują mnie brudne, zaniedbane, odrapane, na wpół zrujnowane miejsca.
Brzdąkanie na gitarze to szlachetne zajęcie, szkoda że ja tego nie potrafię :(
Oprócz czytania uwielbiam słuchanie Muzyki i oglądanie filmów.
Mój gust muzyczny jest niezwykle szeroki i można powiedzieć, że słucham właściwie wszystkiego, oprócz komercji (ale i tu bywają wyjątki). Moje ulubione gatunki to rock progresywny, folk, psychodelia, hard rock, trip hop, jazz rock, jazz, muzyka poważna, blues, poezja śpiewana, punk rock. Nigdy nie słucham pojedynczych piosenek, podstawową jednostką jest płyta. Ostatnio miałem okres Lany del Rey, teraz słucham ciągle Jethro Tull (doszedłem tak daleko, że zaczynam uważać ten zespół za lepszy od Led Zeppelin).
Z filmów uwielbiam najbardziej kino nieme i lata 30-te, ostatnio zapoznaje się też z latami 40-mi. Oprócz kina klasycznego oglądam - podobnie jak to jest z muzyką - wszystko, co nie traci komercją, Hollywoodem, aczkolwiek i tu bywają wyjątki, szczególnie gdy towarzyszę w oglądaniu filmu żonie. Lubię kino autorskie, spokojne, inteligentne, poetyckie, artystyczne, surrealizm, nową falę. Kino jest dla mnie obrazem, a nie historią czy inną fabułą ;)
Ale się rozpisałem...

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 21, 2016, 20:12 »
Ja lubię czasem sobie coś "stworzyć " trochę dziergalam, robiłam biżuterię, eksperymenty ze wstazki, papierowej wikliny, wlasnoreczne kartki i takie różności. ..
Interesuje mnie rękodzieło tak to można ująć, trochę próbuje jak i szukam różnych niepowtarzalnych rzeczy jestem z bieraczem jeszcze nie narzeka rodzina, ze jest nagracone ;). Lubię kwiaty zwłaszcza fiołki (hodować )dobrą herbatę i obejrzeć dobry film . Chyba tyle  :)

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 22, 2016, 09:05 »
Nigdy nie słucham pojedynczych piosenek, podstawową jednostką jest płyta.

Nigdy nie byłem tak zasadniczy. Wydawało mi się, że są takie płyty które bezwzględnie należy słuchać w całości i takie, które są jednak zbieraniną i można słuchać je wyrywkowo. Ale muszę to raz jeszcze przemyśleć. Może masz rację...

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 22, 2016, 15:26 »
Ja oprócz czytania lubię też dziergać (druty, szydełko), haftować.
Muzyką również się interesuję i lubię słuchać. Filmy - najchętniej z lat trzydziestych do sześćdziesiątych. Westerny, kryminały i melodramaty.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2016, 15:31 wysłana przez ewelina »

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 22, 2016, 16:17 »
Lubię rękodzieło -szydełkowanie, cekinowanie powierzchni styropianowych :P, fotografia, rysunek (choć tu mam więcej chęci niż umiejętności :P). Lubię muzykę, pogrywam na flecie, pianinie i kantele.

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 23, 2016, 12:11 »
Mam takie jedno zdjęcie, na którym widać trochę moich zainteresowań:



Numer jeden to oczywiście książki, poza tym spełniam moje marzenie z dzieciństwa i powróciłam do pianina, na gitarze brzdąkam obecnie już raczej tylko "ogniskowo", a w pokrowcu stoi mandolina, grałam kilka lat w zespole mandolinowym, ale to już historia.
Na pierwszym planie oczywiście KOT (tak się wabi, miała być Lucyna - zdrobnienie od Lucyfer, ale menda nie reagowała na nic innego jak "kocie!" :P), na swoim ulubionym krzesełku do pianina ;)

Poza tym, jak większość bab, gdzieś tam miałam epizody robótek ręcznych i rękodzieła: haft krzyżykowy, kolczyki itp. Odkąd zawodowo zajmuję się lepieniem ząbków moja wewnętrzna potrzeba takich prac jest zaspokojona 8) Oprócz tego lubię poukładać puzzle (ale nigdy nie mam kiedy) i pozdobywać świat w grach komputerowych (Europa Universalis III), ewentualnie pobudować sobie wioseczki (Civilization, Anno 1404).

Teraz najczęściej leżę i śmierdzę dentystą, bo po robocie nie mam na nic więcej siły :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2016, 12:28 wysłana przez denudatio_pulpae »

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 23, 2016, 12:27 »
powróciłam do pianina, na gitarze brzdąkam obecnie już raczej tylko "ogniskowo", a w pokrowcu stoi mandolina, grałam w kilka lat w zespole mandolinowym, ale to już historia.

Mandolina - kojarzy mi się z moją babcią! To fajny instrument, niedoceniony. Świetna musiała być przygoda w zespole mandolinowym. Nawet nie wiedziałem, że istnieją takowe!

Ja pianino mam przed sobą (w sensie czasowym nie przestrzennym). To moje wyzwanie nauczyć się grać na tym instrumencie. W najbliższym czasie 8) Oczywiście w zakresie podstawowym, tak dla siebie.

Rozumiem, że na taboreciku przy pianinku to Ty we własnej osobie?

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 23, 2016, 12:39 »
Rozumiem, że na taboreciku przy pianinku to Ty we własnej osobie?

Niestety, to moja kocica, a nasze podobieństwo kończy się na wąsach :P

W mojej podstawówce był zespół mandolinowy, grałam tam od drugiej klasy. Niestety przygoda się zakończyła kiedy wyprowadziłam się z rodzinnej miejscowości. Wydaje mi się, że te zespoły były kiedyś bardziej popularne, obecnie rzadko się o nich słyszy.

Pianino zaczęło się właśnie w ognisku muzycznym w podstawówce, jednak brak tego instrumentu uniemożliwił ćwiczenia i temat się zakończył. Po latach w końcu dorobiłam się własnego, jakoś wlazło do 38m2 i prawie 1500 książek, więc mogę teraz ponownie zabrać się za naukę, bo mówiąc szczerze ponad 15 lat wymazało skutecznie jakiekolwiek umiejętności w tym temacie :)

Poza tym próbowałam swoich sił z kontrabasem (trochę za ciężki był, więc odpuściłam :P), akordeonem, banjo, na mandoli też grałam, ale się nie liczy, bo to duża mandolina była. Jak widać niezła lista się zebrała, tylko talentu muzycznego brak  ;D

g0ldi

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 23
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 05, 2016, 19:12 »
Kiedyś miałam zdecydowanie więcej zainteresowań, teraz troszkę się ograniczam, choć od czasu do czasu lubię wrócić do starych fascynacji... Obecnie interesuję się trochę rękodziełem - nic konkretnego, raczej próbowanie różnych rzeczy, od robienia na drutach czy biżuterii po quilling, itp. A tak to rysuję, też wykonuję prace cyfrowe, nic profesjonalnego, ale nauczyłam się wszystkiego sama. Teraz bardziej pracuję nad techniką niż wykonuję własne prace. Też zajełam się kolorowankami dla dorosłych, bo potrzebuję ćwiczyć rękę (mam zapalenie stawów). Śledzę prace różnych artystów, większego i całkiem małego formatu, lubię wyszukiwać nowinki na temat sztuki, ciekawych technik, itp. Kiedyś dużo pisałam poezji i prozy, teraz się wstrzymałam, ale wiem, że wrócę do tego. Raczej nie publikuję moich wypocin, jestem bardzo krytyczna w stosunku do siebie i zawsze mam jakieś ale... A tak to zajmuje mnie trochę muzyka, film, fotografia, gotowanie, pieczenie, dekorowanie ciast, ale raczej nie na poziomie pro  ;]

Jadwiga

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 19, 2016, 22:53 »
Pamiętam jak kiedyś mnie babcia próbowała nauczyć robić na drutach. Sama bardzo chciałam umieć, nawet mama kupiła mi własne druty. Ale zawsze za mocno wiązałam oczka i moim szalikiem ciężko było się obwiązać bo był bardzo sztywny :D.
Jeszcze niedawno zajmowałam się DIY nałogowo, ale ostatnio sobie odpuściłam. Zostało ze mną rysowanie i czasem jakąś kartkę zrobię lub bransoletkę bo materiałów jeszcze mi zostało.
Teraz postanowiłam się skupić na dwóch zainteresowaniach książkach i ukulele :) 

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 23, 2016, 18:30 »
@Jadwiga
U mnie na razie króluje szydełko, ale też potrafiłam robić albo za ciasno, albo za luźno. :D Heh, jednak największym problemem obecnie jest niekompatybilność moich pomysłów z moimi umiejętnościami.  :E

Marigold

  • Pochłaniacz ksiażek
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 1179
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #13 dnia: Października 05, 2016, 11:10 »
Prócz czytania kocham pisanie, a raczej kochałam, bo od wieków niczego nie napisałam. I naprawdę nie wiem, czemu to porzuciłam, skoro sprawiało mi to tyle frajdy, cóż życie...
Z rzeczy innych - od sześciu lat tańczę flamenco i jestem dosyć monotematyczna w tym temacie xD. Na początku wszyscy  łącznie z moją matką i instruktorką myśleli, że szybo to rzucę, ale nie. Może ja z takich, ale nie tu. Chyba muszę robić rzeczy trudne, bo łatwe mnie szybko nudzą. A tu nie jest łatwo, ale za to jest wspaniale, ta atmosfera na zajęciach, energia, humor, ironia, dziewczyny ze szkoły i cudowna instruktorka -to wszystko sprawia, że na zajęcia chodzę z ogromną przyjemnością. No i kocham to coraz bardziej, ponoć zrobiłam wielkie postępy. I'm so proud. W ogóle flamenco jest fenomenalne <3, i te nasze choreo.
Poza tym czasem robię takie wstążeczkowe styropianowe bombki, rzeczy z papieru - trochę kusudamy, za dzieciaka dużo origami.
Lubię gotować i piec ciasteczka.
A, i lubię uczyć się języków obcych - obecnie na tapecie portugalski z racji studiów, ale sama nad nim posiedzę, bo nasza prowadząca jest straszna... Zaczęłam też trochę turecki na własną rękę, ale przerwałam, muszę do niego wrócić.
I z racji moich obecnych studiów, interesuje mnie wszystko powiązane z Hiszpanią i Ameryką Południową.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Nasze hobby, zainteresowania
« Odpowiedź #14 dnia: Października 05, 2016, 18:43 »
Oprócz czytania, moim największym hobby jest fotografia. Kocham robić zdjęcia :) Przez 5 lat fotografowałam siatkówkę: jeździłam na mecze Skry Bełchatów, Budowlanych Łódź i AZS-u Częstochowa :) Czasami zdarzały się mecze kadry ;) Mamy naprawdę sympatycznych siatkarzy i siatkarki ;)