Wątek: Astrid Lindgren  (Przeczytany 18983 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Astrid Lindgren
« dnia: Kwietnia 14, 2016, 16:32 »
Astrid Lindgren  (ur. 14 listopada 1907 w Vimmerby, zm. 28 stycznia 2002 w Sztokholmie) - nie boję się napisać, że to najbardziej znana szwedzka pisarka. Niezwykle popularna w Niemczech i Rosji, od polskich dzieci otrzymała Order Uśmiechu.
Jej najbardziej znane książki to "Pippi Pończoszanka", "Emil ze Smålandii", "Dzieci z Bullerbyn".

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 16, 2016, 10:39 »
"Dzieci z Bullerbyn" to pierwsza książka w życiu, którą przeczytałam samodzielnie, więc mam do niej ogromny sentyment. Poza tym uwielbiałam serię z detektywem Blomkvistem  ;D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2016, 18:29 wysłana przez denudatio_pulpae »

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 16, 2016, 18:16 »
Ja też uwielbiam dzieci z Bullerbyn ostatnio mogłam sobie przypomnieć bo syn miał lekturę

Avenity

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 13
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 16, 2016, 19:34 »
Uwielbiałam w podstawówce Dzieci z Bullerbyn. Chętnie przypomniałabym ją sobie, ale tyle książek nieprzeczytanych czeka w kolejce.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2016, 22:26 »
"Pippi Pończoszanka", "Emil ze Smålandii", "Dzieci z Bullerbyn" to jedne z moich najulubieńszych lektur z dzieciństwa. Póżniej doszedł "Rasmus i włóczęga", "Bracia Lwie Serce", "Ronja, córka zbójnika".
Zresztą, wszystkie książki uwielbiam do dziś. :)

Aybige

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 10, 2017, 13:08 »
„Dzieci z Bullerbyn” to pierwsza książka tej autorki, jaką przeczytałam, bo była moją lekturą chyba w drugiej klasie podstawówki. Dzięki niej na wiele lat zapałałam nieokreślonym sentymentem do Szwecji, bo ten kraj kojarzył mi się z takimi wioskami i beztroskim życiem. ;) Później przeczytałam dwie książki o Madice z Czerwcowego Wzgórza, a także o Pippi. Była też jakaś książka o Szwedce, która wyjechała do ciotki w Stanach Zjednoczonych, ale nie mogę przypomnieć sobie tytułu. Ach, wróciłabym do takiej literatury, ale to już nie byłoby to samo... :(

zuza88

  • Milczek
  • Wiadomości: 1
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 18, 2017, 13:47 »
Też mam do tej książki ogromny sentyment :) To jedna z moich pierwszych lektur w podstawówce i jedna z tych książek, dzięki którym tak bardzo polubiłam czytać. Mimo upływu czasu to według mnie wciąż jedna z najlepszych książek dla dzieci i pewnie jeszcze długo tak pozostanie :)

//Usunięto link. Katja
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2017, 20:21 wysłana przez Katja »

Allika

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 18, 2018, 13:17 »
Ronja, córka zbójnika to moja ulubiona książka Astrid :D Jak zaczęłam chodzić do biblioteki w 2 klasie to przeczytałam wszystkie książki jej w pierwszej kolejności :D

Licbuska

  • Milczek
  • Wiadomości: 4
  • Around the world
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 21, 2018, 16:24 »
Jakoś nigdy nie przepadalam, a w podstawowce czytaliśmy sporo jej dziel :P

banana

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 24, 2018, 10:54 »
Autorka mojego dzieciństwa. Uwielbiałam Pippi :)

Untara

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 30, 2018, 13:21 »
Też ją uwielbiam <3 będę dawała dzieicom do czytania :D

FrankKelly74

  • Milczek
  • Wiadomości: 1
Odp: Astrid Lindgren
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 02, 2020, 11:34 »
właśnie się zastanawiam, czy "Dzieci z Bullerbyn" mogą spodobać się chłopcu? Kiedy byłam mała, była to jedna z moich ulubionych książek dla dzieci. Pomyślałam zatem, że teraz, z okazji zbliżającej się Wielkanocy, podaruję "Dzieci z Bullerbyn" swojemu bratankowi. Krzyś ma 7 lat i bardzo lubi różnego rodzaju książeczki. Lubi, jak rodzice mu czytają, ale... nie jestem pewna, czy ta książka nie wyda mu się zbyt dziewczęca? Jak sądzicie?