Wątek: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016  (Przeczytany 7436 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« dnia: Kwietnia 20, 2016, 12:09 »
Moje wyzwanie czytelnicze to :

- Sięgać więcej po literaturę polską
- Przeczytać ksiazki kupione (chociaż troche), ktore leza na polce nie ruszone i czekają ;)
- Ile książek przeczytam to nie daje sobie wyzwania, bo mam małego czytelnika w domu, który pochłania teraz sporo mojego czasu  :)
- Przeczytać ksiazki na mojej liście ,koniecznie przeczytać! !! Będę ich szukać, rezerwować w bibliotece i dam radę  :)
 - Kupować tylko te, które bardzo chcę przeczytać i mieć - to chyba sie nie uda, ale spróbować można zawsze

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 23, 2016, 12:19 »
- Kupować tylko te, które bardzo chcę przeczytać i mieć

Najgorsze jest to, że ja bardzo chcę przeczytać i mieć wiele książek :D Z wielkim bólem staram się trzymać tej zasady i nie przeginać z zakupami, ale to dla mnie trudna rzecz. A ile razy żałowałam, że nie kupiłam jak była okazja, bo teraz książka albo droga, albo niedostępna, a ja chcę ją przeczytać! :)

Ja nie mam wyzwań i postanowień, idę na żywioł. Kończę jedną książkę, staję przed regałami i paczam co by tu sobie poczytać :D
Ewentualnie pod postanowienia i wyzwania można podciągnąć mój plan ogarnięcia w końcu Kinga, po dziesięciu już latach, ale jak się nie uda to trudno :)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 23, 2016, 12:29 »
W tym roku (jak i w zeszłym zresztą) mam jedno: czytać to, co w domu.
Kupuję przez to mniej, a i ze względu na to, że obecnie mam mało czasu na czytanie.

Marigold

  • Pochłaniacz ksiażek
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 1179
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 23, 2016, 20:22 »
Ja chyba nie mam jako takich wyzwań,  moja lista książek do przeczytania na lc jest tak długa,  że chyba do końca żywota jej nie ogarnę,  a cały czas się powiększa. Mam tylko postanowienie, że będę czytać jedna książkę po hiszpańsku na miesiąc i nie mówię tu o lekturach na studia xD.  Na razie się udaje,  czy też  udawało,  bo w kwietniu miałam kryzys z tym,  ale teraz powinno być lepiej.
I postaram się częściej sięgać po klasykę i noblistów ;).

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 24, 2016, 10:08 »
Staram się nie narzucać sobie żadnych wyzwań, bo one mnie ograniczają. Czasem pojawia się książka, którą chcę przeczytać i wówczas zakładam sobie, że w najbliższym czasie ją przeczytam, jednak ogólnie tonę w morzu książek, wzrok słabnie, czasu brakuje, inne dziedziny sztuki też upominają się o swoje, więc płynę na fali :) Jeżeli miałbym coś sobie założyć, to byłoby to dokończenie obecnie czytanych książek i przeczytanie tych, które od lat czekają na półkach .

ChicaDeAyer

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 25, 2016, 21:36 »
I ja także nie narzucam sobie żadnych ilościowych limitów ani nie tworzę sztucznych list,których następnie sztywno się trzymam  - zazwyczaj idę na żywioł i dobieram sobie literaturę pod kątem potrzeb, nastroju, funkcji, jaką w danym momencie ma spełniać.

Jednak chciałam w tym roku sukcesywnie poszerzać znajomość kanonu klasyki - jak do tej pory w miarę realizuję to postanowienie - oraz nieco zmniejszać stos książek, jaki udało mi się nagromadzić przez ostatnie miesiące, a które wciąż tkwią nieruszone. Stąd też ostatnimi czasy czytam więcej biografii, głównie muzycznych, które to leżakowały na moich półkach czekając na lepsze czasy (a są efektem szaleńczych zakupów przy okazji promocji w jednej z księgarni). I tak oto pozycje o Bowiem, Iggy Popie, Janis Joplin, Cobainie oraz Morrisonie przede mną. Jak uda mi się w 2016 przeczytać choć ze 3 z nich, to będę zadowolona!Do tej pory "odhaczyłam" biografię Nergala, Dire Straits, Queen i Rojka. Muzyczny rok.

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 26, 2016, 07:46 »
Ja również bez limitów i sztywnych założeń. Czytanie to dla mnie żywioł. Wystarczy, że ktoś mnie zachęci dobrą recenzją albo zaintryguje tytuł. A w bibliotece zdarza się, że zupełnie "na chybił" coś wybieram - dotyczy szczególnie polskiej prozy.
Jedyne - bardzo ogólne - założenia jakie robię, to te odnoszące się do chęci poznania twórczości jakiegoś autora. Mam obecnie poczucie, że za słabo znam Steinbecka i Vonneguta a także naszego Myśliwskiego, więc będę starał się jakieś ich książki w najbliższej przyszłości na listę wciągnąć. Ale to tyle z planowania.

Reszta - jak Bóg da i partia pozwoli (ale się nagle aktualne to powiedzonko zrobiło  :D

hakeem

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 15
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 29, 2016, 12:42 »
Raczej nie wyzwanie, ale sprawdzian mojej kulejącej systematyczności; planuję uzupełnić moje konto na lc o przeczytane książki i mieć przejrzystą listę pozycji, które są mi polecane.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 29, 2016, 20:45 »
Ja na Goodreadsie wyznaczyłam sobie 60 ksiązek jako cel. W zeszłym roku z 60 planowanych, przeczytałam...89 ;)

g0ldi

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 23
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 04, 2016, 19:21 »
Miałam wyzwanie by nie kupować książek w tym roku, ale skończyło się na tym, że już teraz wydałam na książki znacznie więcej niż przez cały poprzedni rok   :fpm: Innych wyzwań brak, już samo czytanie przy trójce dzieci jest wyzwaniem i na nim się skupiam  ;]

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Wyzwania, postanowienia czytelnicze 2016
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 04, 2016, 21:34 »
Coś wiem o czytaniu przy dzieciach  :E