Wątek: Katarzyna Bonda  (Przeczytany 18351 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 07, 2016, 21:02 »
ale Polskie morderczynie to dla mnie zupełna porażka - taka książka typowo dla sensacji napisana. .

Polskie morderczynie to póki co jedyna książka autorki jaką przeczytałem i nie odniosłem takiego wrażenia. Moim zdaniem książka fajnie ukazuje różnorodność życiowych sytuacji ,w jakich znalazły się opisane tam kobiety i motywów, którymi się kierowały. Podobał mi się także sposób przedstawienia opisanych spraw z punktu widzenia skazanych, który następnie został skonfrontowany z aktami sądowymi. Moim zdaniem całkiem dobra, ale to tylko moje zdanie   :) Pozdrawiam  :) 

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 10, 2016, 12:01 »
Pochłaniacz to moja druga książka Bondy, która ugruntowywuje moją dobrą opinię na temat tej pisarki. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron, styl pisania bardzo mi odpowiadał, przedstawiona zagadka kryminalna jest spójna, logiczna i interesująca. Książka zdecydowanie spełniła moje oczekiwania i teraz już wiem, że muszę przeczytać cały cykl.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 23, 2016, 13:14 »
Trochę mi to zajęło, ale do przeczytanych dodaję Okularnika. Po raz kolejny Bonda nie rozczarowała. Wielki plus za wplecioną w książkę historię i wielki plus za atmosferę miasteczka targanego rozmaitymi konfliktami. Widać, że autorka bardzo dobrze przygotowała się do napisania tej książki. 

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 17, 2016, 12:08 »
Właśnie przypominam sobie cykl o Saszy ;) W końcu w październiku premiera nowego tomu :) Nie mogę się doczekać :)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #19 dnia: Września 04, 2016, 20:08 »
Przypomniałam sobie i teraz mi się bardziej spodobało niż za pierwszym razem :D Czekam na kolejne części :)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 17, 2016, 15:51 »
Po lekturze "Lampionów" jestem lekko zniesmaczona... Chyba trochę zbyt się postarała...

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 08, 2017, 13:11 »
Florystka bardzo przypadła mi do gustu. Coraz bardziej zaczynam ufać Bondzie. Jej kryminały są obszerne, ale bardzo dobrze mi się je czyta.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 25, 2017, 15:16 »
Niestety Lampiony trochę rozczarowały. Nie były tak dopracowane jak poprzednie części i jak dla mnie konstrukcja historii troche zawiodła. Myślę, że Bonda potrafi lepiej.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 25, 2017, 16:33 »
Mnie Lampiony kulały na początku i na końcu, środek był OK, ale mojego numeru jeden Bondy, czyli Florystki, nie dały rady pobić.Właśnie Florystka była moją pierwszą powieścią Bondy, być może dlatego cenię ją sobie najwyżej. Poza tym zachwyciły mnie jeszcze niedawno czytane Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała, obie oparte na faktach, w dodatku druga to książka- wywiad. W takich utworach chyba najbardziej Bonda mi się podoba. do tego wolę Huberta od Saszy- jakoś ta pani nie wzbudziła mojej przesadnej sympatii.

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 23, 2017, 17:35 »
Przeczytałam "Lampiony" i bardzo mi się podobały. :angel:

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 03, 2018, 20:44 »
Do przeczytanych dodaję Tylko martwi nie kłamią. Przekonuję się do Bondy coraz bardziej. Może nie była to jej najlepsza książka, ale zdecydowanie był to dobry, solidny kryminał. Niestety serię z Hubertem Meyerem zacząłem od końca i została mi już tylko pierwsza część.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 06, 2018, 16:20 »
Sprawą Niny Frank zakończyłem trylogię z Hubertem Meyerem. Widać, że pierwsza część była rozgrzewką i dwie kolejny były dużo bardziej rozbudowane, nie oznacza to jednak, że była to książka słaba. Czytając Bonde mam wrażenie, że autorka wie o czym pisze, czego brakuje mi na przykład u Mroza.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 13, 2018, 20:16 »
Zbrodnia niedoskonała bardzo przypadła mi do gustu. Opisy Bondy świetnie zgrywały się z tekstami profilera, przedstawione sprawy były interesujące i bardzo fajnie opisane. Książka, po którą warto sięgnąć.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 21, 2018, 20:47 »
Czerwony Pająk trochę mnie zaskoczył. Nie takiego zakończenia cyklu o Saszy Załuskiej się spodziewałem. Na początku było trudno, ale po przeczytaniu stwierdzam, że mimo wszystko mi się podobało. Bonda udowadnia, że jest pisarką wszechstronną. Mimo wysokiego poziomu skomplikowania historii udało jej się ją zgrabnie poukładać.

cynthia

  • Milczek
  • Wiadomości: 4
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 04, 2019, 13:07 »
Strasznie nie lubię krytykowania autora, bo każdy go krytykuję, dlatego przed wyrażeniem swojej opinii wzięłam do ręki książkę Pochłaniacz, i... niestety, to chyba będzie moja ostatnia. Nie zafascynowała mnie, była taka "na raz".