Wątek: Katarzyna Bonda  (Przeczytany 18334 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Katarzyna Bonda
« dnia: Kwietnia 19, 2016, 21:45 »
Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część cyklu przygód Huberta Meyera, detektywa i pierwszego książkowego profilera w polskiej literaturze kryminalnej.
W 2008 roku wydała "Polskie morderczynie" oraz "Zbrodnię niedoskonałą" napisaną wspólnie z komisarzem Bogdanem Lachem. W 2010 roku wydała kolejną powieść kryminalną o policyjnym profilerze - "Tylko martwi nie kłamią". Z wykształcenia jest dziennikarką - pracowała m.in. w "Super Expressie", "Newsweeku", "Wprost", a obecnie współpracuje jako freelancer z wieloma tytułami prasowymi (źródło "Lubimy Czytać)


Swoją przygodę z autorką zacząłem od Polskie morderczynie. Książka zrobila na mnie ogromne wrażnie. Fakt, że opisywane w niej historie zdarzyły się naprawdę wstrząsa czytelnikiem i zmusza do zastanowienia się nad ludzką naturą. Z pewnością sięgnę także po napisane przez Katarzynę Bondę kryminały.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 20, 2016, 09:26 »
O Katarzynie Bondzie usłyszałam po raz pierwszy, kiedy do moich rąk trafiła Florystyka. Zagłębiłam się w lekturę i przepadłam. Do dziś przeczytałam całą serię z Hubertem Meyerem oraz dwa tomy z Saszą Załuską. Florystyka pozostała dla mnie do dziś najlepszą powieścią Bondy, ale pozostałe książki też mi przypadły do gustu, chociaż  w opinii innych czytelników mają one pewne błędy, z niektórymi się nawet zgadzam, ale ich lektura tak mnie pochłonęła, że powyższe nie miały większego znaczenia. Książki trzymają pewien poziom, który u pisarzy zagranicznych na pewno byłby chwalony, a jest nie do końca dostrzegany, bo nasz- polski.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2016, 10:12 »
To może i ja spróbuję coś przeczytać tej autorki, nie miałam przyjemności a dużo osób chwali

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 22, 2016, 15:37 »
Przeczytałam trylogię o polskim profilerze "Tylko martwi nie kłamią", "Sprawa Niny Frank" i "Florystkę". Uważam, że to bardzo dobre powieści kryminalne i warto je przeczytać. Chpć można mieć zastrzeżenia .do "rozwlekania" niektórych scen lub nieco nietypowego zakończenia "Sprawy Niny Frank"

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 24, 2016, 11:35 »
Słyszałem różne skrajne opinie o Bondzie (oczywiście o Katarzynie, nie bohaterze filmów akcji ;) ). Trzeba będzie samemu to zweryfikować.

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 24, 2016, 12:04 »
Dla mnie Pani Bonda jest całkiem strawna. Może nie rewelacyjna, to nie - ale zupełnie do przyjęcia.
Przynajmniej po tych trzech pozycjach, które czytałem.

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 24, 2016, 12:08 »
Spodziewam się (poza "Polskimi morderczyniami") po prostu dobrej rozrywki.

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 25, 2016, 12:02 »
Najlepiej przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie. Nieraz wychwalana powieść nie wzbudza mojego zachwytu, często wywołuje sporo zastrzeżeń ... a te  wyśmiewane  przez krytyków mogą się podobać. Dla każdego coś innego!

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 01, 2016, 07:40 »
Przeczytałam Pochłaniacza i Okularnika (zresztą tą ostatnią dostałam od autorki z autografem na jednym ze spotkań). Na pewno sięgnę po kolejny tom, ponieważ akcja ma się dziać w moim mieście - Łodzi. Szczerze mówiąc na kolana nie powala, ale może muszę jeszcze raz przeczytać. :)

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 01, 2016, 11:15 »
Akcja kolejnego kryminału pani Bondy ma się toczyć w moim mieście Łodzi? Proszę o tytuł! Bardzo proszę

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 01, 2016, 12:30 »
Podobno "Polskie morderczynie" najlepsze.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 01, 2016, 13:19 »
Akcja kolejnego kryminału pani Bondy ma się toczyć w moim mieście Łodzi? Proszę o tytuł! Bardzo proszę

Pewnie chodzi o Lampiony, bo taki tytuł nosi zapowiedziana powieść Bondy z Saszą Załuską.

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 01, 2016, 13:21 »
Dziękuję. Będę niecierpliwie czekać i na pewno przeczytam.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 01, 2016, 21:52 »
Tak, chodzi o Lampiony 😉

g0ldi

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 23
Odp: Katarzyna Bonda
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 06, 2016, 22:47 »
Nie przepadam za książkami Bondy... Wleką się trochę, w jednym rozdziale potrafi wrzucić tyle bohaterów, że można stracić wręcz zainteresowanie i te opowieści o każdym bohaterze, serio trzeba wszystko o wszystkich wiedzieć :/ Przez Pochłaniacza nie umiałam przebrnąć, Okularnik już lepszy, ale Polskie morderczynie to dla mnie zupełna porażka - taka książka typowo dla sensacji napisana. Mam zamiar przeczytać dalsze części tetrologii, ale kiedyś... Za duży sukces odpowiada tutaj świetna promocja.