Wątek: Ekranizacje książek  (Przeczytany 15666 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 29, 2018, 23:21 »
Lubię powracać do niektórych filmów z dzieciństwa, ostatnio oglądałam "Rasmusa i włóczęgę" - tak sobie pomyślałam, że dużo szczęścia miała Astrid Lindgren - do reżyserów, aktorów, itd. Ekranizacje jej powieści świetnie się ogląda cały czas.

Alice

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 01, 2018, 13:12 »
Dla mnie jedną z najlepszych ekranizacji książek to Mechaniczna Pomarańcza :) Tego filmy nawet nie powinno się porównywać do książki, bo oba mają swój klimat

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 03, 2018, 00:44 »
Nie napisałam wprost? To napiszę :P - najlepsza ekranizacja to dla mnie Peter Weir i "Piknik pod Wiszącą Skałą".

Jagna

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 04, 2018, 15:20 »
Zazwyczaj ekranizacja nie jest wiernym odwzorowaniem książki. Ale zdarzyło mi się obejrzeć kilka dobrych ekranizacji, które zachęciły mnie do przeczytania książki np. "My dzieci z dworca zoo"  :angel:

foch

  • Milczek
  • Wiadomości: 4
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 03, 2018, 19:48 »
Bywają ekranizacje lepsze od książek, na przykład Skazani na Shawshank - film mega, książka taka sobie :) Ale zwykle ekranizacja nie dorasta do książki i chyba nigdy nie oglądałam filmu przed przeczytaniem tekstu :)

daisy

  • Milczek
  • Wiadomości: 6
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 03, 2018, 13:22 »
najpierw czytam książkę choć jest to uciążłiwe ponieważ jak ide do kina nie mogę przestać porównywać co było w książce czego nie było w filmie i jak ja bym zrobiła daną scenę

Akacjamiła

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 04, 2018, 16:46 »
Ja nie lubię chodzić na filmy, których książki czytałam. W większości robię się zła, że coś zmienili, albo wyrzucili  :(

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 18, 2018, 09:43 »
Czekam na ekranizację "Niezwykłej podróży fakira, który utknął w szafie IKEA" :P

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 18, 2018, 21:29 »
Obejrzałam serial "Ania, nie Andzia". No nie. Sami aktorzy ogólnie są ok. Ale zmiany w fabule? Już niechby dodali nowe wątki, ale wszystko tu jest szare i bezbarwne. Gdzie sielankowość Avonlea? Po co zmieniać wątek Ani i Gilberta? Po co ten nachalny feminizm? Ania w powieści ogólnie była sympatyczna - nie wyobrażam sobie, że mogłaby tak zachowywać się w stosunku do Jerry'ego, jak robiła to w serialu. Niektóre wątki tak nierealne, że aż głowa boli. Nie, nie. nie.

Lylia

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: Ekranizacje książek
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 09, 2018, 11:23 »
No niestety seriale na Netflixie już tak mają, ze lubią wrzucać trochę swojego światopoglądu do swoich produkcji...