Wątek: J. K. Rowling  (Przeczytany 8646 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
J. K. Rowling
« dnia: Kwietnia 20, 2019, 19:30 »
J. K. Rowling (właściwie Joanne Murray, ur. 31 lipca 1965) - brytyjska pisarka, scenarzystka, najbardziej znana z serii książk o Harrrym Potterze.

Powieści cyklu:
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i więzień Azkabanu
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Insygnia Śmierci


Przeczytałam do tej pory trzy tomy cyklu o Harrym. Zaczęłam czwarty i zrobiłam sobie przerwę. Powróciłam, początek mnie zmęczył, ale jakoś ciągnę. Niestety, seria jest przewidywalna, nudne stają się te wprowadzenia w każdym tomie. Ale wierzę, że dzieciom te książki mogą się podobać. Dorosłym czytelnikom może przeszkadzać powtarzalność wątków i właśnie ta przewidywalność. 

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: J. K. Rowling
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 10, 2019, 16:52 »
Skapitulowałam. Nie dokończyłam i jakoś mnie nie ciągnie. Tak samo do filmów. Obejrzałam cztery pierwsze i już dalej historia nie fascynuje.

Kejli

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: J. K. Rowling
« Odpowiedź #2 dnia: Października 30, 2020, 07:27 »
Zgadzam się, że każdy Tom, o młodym czarodzieju, jest dość przewidywalny. Moim zadaniem urok powieści, polega na przeżywaniu historii, razem z nim. Sama jestem fanką Harry'ego Potter'a i myślę, że jeżeli dorosłym ludziom się on podoba, to tylko dlatego, że się na nim wychowali i w dzieciństwie, skradł ich serca.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: J. K. Rowling
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 04, 2022, 14:36 »
Zgadzam się, że każdy Tom, o młodym czarodzieju, jest dość przewidywalny. Moim zadaniem urok powieści, polega na przeżywaniu historii, razem z nim. Sama jestem fanką Harry'ego Potter'a i myślę, że jeżeli dorosłym ludziom się on podoba, to tylko dlatego, że się na nim wychowali i w dzieciństwie, skradł ich serca.
To na pewno. Z drugiej strony może tych tomów nie trzeba czytać ciągiem, tylko robić sobie przerwy. Wtedy przewidywalność nie aż tak bardzo razi.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: J. K. Rowling
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 02, 2023, 20:38 »
Słucham ostatni tom Harry'ego Pottera. Przy piątym tomie miałam kryzys. Gdyby nie audiobook, to bym pewnie nie zmogła. A tak dało radę. W sumie jest ok.