Książki wydawnictwa [ze słownikiem]
« dnia: Marca 09, 2019, 21:58 »
Ostatnio zanabyłam drogą kupna "Baśnie braci Grimm" ("Grimms Marchen") wydawnictwa [ze słownikiem].
I jestem zachwycona! Książki nie są upraszczane, choć w przypadku baśni uwspółcześniono ortografię. To akurat wydaje się bardzo w porządku, szczególnie wtedy, gdy ówczesna pisownia odbiega od współczesnej. I co najważniejsze - każda strona zaopatrzona jest na marginesie w słownik z trudniejszymi wyrazami
Najwięcej publikacji dostępnych jest w języku angielskim, choć można też przeczytać utwory w języku niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim. Jak na razie wydawnictwo publikuje powieści, opowiadania, do których wygasły już prawa autorskie, więc trochę brakuje nowości, ale idea zacna i jak na początku nie wiedziałam, czego oczekiwać, to teraz jestem bardzo zadowolona z zakupu. Wielki plus za pełne wersje książek/b].
To świetna propozycja, gdy chce się już czytać "prawdziwe" powieści w języku obcym, ale jednocześnie zasób słownika nie pozwala cieszyć się pełnią lektury. Polecam.
Przykładowy rozdział "Ani z Zielonego Wzgórza":
https://zeslownikiem.pl/ksiazki/Ania-z-zielonego-wzgorza-rozdzial.pdf