Wątek: Zygmunt Miłoszewski  (Przeczytany 3525 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Zygmunt Miłoszewski
« dnia: Stycznia 13, 2019, 20:20 »
Zygmunt Miłoszewski (ur. 8 maja 1976 w Warszawie) – polski powieściopisarz i publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, laureat Paszportu „Polityki” (2014). Autor powieści kryminalnych i sensacyjnych, m.in. trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim.

Wychował się w Warszawie. W 1995 zaczął pracować jako dziennikarz w „Super Expressie”, w którym pisał reportaże z sal sądowych. Potem współpracował z innymi wydawnictwami. Od 2003 do 2008 związany z „Newsweekiem” jako redaktor, później jako stały felietonista.
Jest miłośnikiem i znawcą gier komputerowych, pisał o nich na łamach „Newsweeka” oraz w serwisie internetowym Polygamia.pl.
Literacko zadebiutował w 2004 na łamach „Polityki” opowiadaniem Historia Portfela, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Następnie rozpoczął współpracę z wydawnictwem W.A.B., które opublikowało wszystkie jego książki.

Powieści:
Domofon (2005)
Góry Żmijowe (2006)

Trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim:
Uwikłanie (2007)
Ziarno prawdy (2011)
Gniew (2014)

Bezcenny (2013)
Jak zawsze (2017)



Miałem okazję przeczytać Domofon. Bezcennego i Ziarno prawdy. Każda z książek jest inna - odpowiednio horror, powieść sensacyjna i kryminał, ale w każdej bardzo odpowiadał mi styl autora. Uważam, że ma dobre pomysły i dobrze je realizuje. Wszystkie trzy przeczytałem z przyjemnością.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Zygmunt Miłoszewski
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 27, 2019, 11:14 »
Do przeczytanych dodaję Gniew. Bardzo fajnie napisany thriller, mimo iż troszkę rozczarowała mnie końcówka.  Chętnie sięgnę po więcej książek autora. Mam nadzieję, że są pisane w podobnym stylu, gdyż najlepiej moim zdaniem Miłoszewski sprawdza się w thrillerach.