Wątek: Stephen King  (Przeczytany 35024 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 19, 2016, 08:40 »
Skoro takie wyznania tutaj  :)To ja po przeczytaniu Missery do dziś czuję jej zapach i widzę tę kobietę, długo nie czytałam żadnego potem horroru  ;D :D

hakeem

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 15
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 19, 2016, 12:11 »
Z S. Kinga mam większość pozycji przeczytanych, co do poziomu jego książek jest on moim zdaniem bardzo nierówny. Mało oryginalnie powiem, że "Mroczna Wieża" jest moją ulubioną serią, a "Zielona Mila" plasuje się bardzo wysoko na liście ulubionych ;] Wprowadzę jednak trochę zamętu mówiąc, że uznawane za najlepsze:"Lśnienie" i "Bastion" mnie męczyły. "Pod kopułą" to jedna z niewielu książek, których nie byłem w stanie przeczytać do końca...
Z drugiej strony "Dallas 63" mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.

Co na początek? U S. Kinga to wyjątkowo polecam przeczytać opis książki i wybrać interesującą nas tematykę, wtedy można się w przyjemny sposób zaznajomić z jego stylem pisania.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 20, 2016, 22:35 »
King to dla mnie absolutny mistrz. Mimo, iż zdarza mu się popełnić słabszą książkę to jednak i od tych słabszych nie sposób się oderwać. Uwielbiam jego styl, sposób w jaki kreuje bohaterów, pomysły. Jak dla mnie numer jeden.

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 24, 2016, 11:54 »
Kinga nigdy niczego nie przeczytałem i - o zgrozo - nie zamierzam przeczytać. Chyba że zdarzy się jakaś katastrofa ;)

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 24, 2016, 12:09 »
Dla mnie King jest bardzo nierówny - chociaż zastrzegam, znam tylko wycinek twórczości "Mistrza" (9 lub 10 pozycji).
Fenomenalna jest w mojej ocenie "Zielona Mila". Całkiem niezłe "Joyland" i"Cmentarz Zwieżąt".

Ale ostatnio czytałem "Wszystko jest względne" (zbiór opowiadań) i byłem mocno rozczarowany. Tylko jedno tak serio mi się spodobało.

Przymierzam się do "Bastion-u".  8)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2016, 12:12 wysłana przez Aurland »

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 24, 2016, 13:47 »
Przymierzam się do "Bastion-u".  8)

Powodzenia, kawał cegły  ;D Ja chyba z dwa tygodnie walczyłam z tym ciężarem, ale jak dla mnie było warto.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 01, 2016, 07:44 »
Książki Kinga uwielbiam, zresztą niedawno skończyłam czytać "Znalezione nie kradzione" :) Z pewnością King to jeden z najbardziej płodnych pisarzy, ponieważ czasami jest trudno nadążyć z jego książkami. Są w większości opasłe, a autor szybko pisze kolejne ;) Jednak Kinga uwielbiam i jak dla mnie nazwisko ma właściwe :)

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 01, 2016, 09:27 »
Książki Kinga uwielbiam, zresztą niedawno skończyłam czytać "Znalezione nie kradzione" :)
Mam nadzieję, że w tym roku w końcu dobrnę do tych nowości :D Niestety (chociaż może i stety) przede mną jeszcze przynajmniej dwie cegłówki "Pod kopułą" i "Dallas '63", trochę mi na nich zejdzie czasu.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 01, 2016, 11:00 »
Ja skończyłam Lśnienie no momentami przyznam miałam stracha, ale jakoś mi się ciągnęło. Nie uznaje, ze jest to super dzieło,mam takie mieszane odczucia. W kolejce jeszcze mam trochę pozycji ale narazie przerwa  ::)

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 01, 2016, 12:40 »
W sumie to jedyny kontakt z Kingiem miałem od strony filmu. Trzeba przyznać, że pisze chyba pod scenariusze, bo ekranizacji Kinga jest bez liku. Przypadł mi do gustu mini-serial "Rose Red" i akceptuję "Lśnienie"; boję sie jednak, że język Kinga jest dla mnie za prosty, proza za bardzo rozrywkowa, pozbawiona wartości intelektualnej, dlatego wolę filmy na podstawie jego książek.

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 01, 2016, 19:00 »
W sumie to jedyny kontakt z Kingiem miałem od strony filmu. Trzeba przyznać, że pisze chyba pod scenariusze, bo ekranizacji Kinga jest bez liku. Przypadł mi do gustu mini-serial "Rose Red" i akceptuję "Lśnienie"; boję sie jednak, że język Kinga jest dla mnie za prosty, proza za bardzo rozrywkowa, pozbawiona wartości intelektualnej, dlatego wolę filmy na podstawie jego książek.
Nie wiem czy King pisze pod scenariusze, wiem, że scenariusze zdarzało mu się tworzyć :)

Czy jego język jest za prosty, proza rozrywkowa i pozbawiona wartości intelektualnej? Nie wiem, ale po przeczytaniu Twojego posta poczułam się trochę jak ćwierćinteligent, bo podoba mi się praktycznie wszystko, co wyszło spod pióra Króla. Nawet gdyby wydał rachunki z pralni w formie książki, też pewnie dałabym im minimum 7/10 gwiazdek  :E
Na Twoje pytania nikt nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi, polecam po prostu poświęcić swój cenny czas i spróbować. Jak się okaże, że nie było warto, to trudno. Pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz.

Co do samej twórczości Kinga - w horrorze trudno o autora, który przemyciłby w swoich dziełach coś więcej, większość z nich tworzy głównie literaturę rozrywkową. Masterton, Smith, Herbert i tym podobni - krwawa jatka lub tanie straszenie, w Kingu za to odnajdzie się kilka ponadczasowych motywów. Myślę, że jest to jakaś tam wartość intelektualna, może nie najwyższych lotów, ale zawsze jakaś  8)
Z resztą, ja się tam nie znam na ambitnej literaturze, więc nie mnie to oceniać  ;]

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 01, 2016, 21:54 »
Mam nadzieję, że w tym roku w końcu dobrnę do tych nowości :D Niestety (chociaż może i stety) przede mną jeszcze przynajmniej dwie cegłówki "Pod kopułą" i "Dallas '63", trochę mi na nich zejdzie czasu.

Obie bardzo mi się podobały 😉

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 01, 2016, 22:05 »
Obie bardzo mi się podobały 😉
W to, że mi się będą podobały, to nie wątpię  :E Tylko kiedy ja zdążę to wszystko przeczytać  :o

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 02, 2016, 08:37 »
Ja zaczniesz te cegły to nie będziesz mogła się oderwać denudatio_pulpae mój brat na punkcie Kinga ma...kolekcjonuje i uwielbia, a ja mu czasem podkradam 8). Gdy czytał "Pod kopułą" chodził jak zombie  :E :E

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 02, 2016, 09:41 »
Ja zaczniesz te cegły to nie będziesz mogła się oderwać denudatio_pulpae mój brat na punkcie Kinga ma...kolekcjonuje i uwielbia, a ja mu czasem podkradam 8). Gdy czytał "Pod kopułą" chodził jak zombie  :E :E
Po "Bastionie" i "To" jestem zaprawiona w bojach  8)