Wątek: Stephen King  (Przeczytany 35040 razy)

Joanna:)

  • Milczek
  • Wiadomości: 1
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 16, 2019, 13:23 »
Mmuszę w końcu zabrać się właśnie za CUJO. Cmętarz Zwieżąt jest już za mną, dlatego myślę, że nic straszniejszego nie może być ^^

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #46 dnia: Września 27, 2019, 19:36 »
Do przeczytanych dodaję Outsidera. Nie jest tak dobry jak Bastion,To czy Miasteczko Salem, ale wciąż wciąga i pochłania od pierwszej strony. Może niezbyt rozbudowane jak na Kinga (ja akurat lubię jego długie opisy), ale i tak mi się podobało.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 10, 2020, 13:16 »
Za mną Czarna bezgwiezdna noc.Mroczne opowiadania, dobrze napisane. Jak dla mnie solidny King.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 23, 2020, 19:14 »
Uniesienie trochę rozczarowało. Czytałem chyba dłuższe opowiadania Kinga. Czytało się fajnie, ale jednak czegoś mi zabrakło. Nie do końca wiem o co chodzi.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #49 dnia: Września 15, 2020, 19:11 »
Do przeczytanych dodaję Łowcę snów. Sądząc po opiniach dość spora grupa ludzi nie lubiła tej książki Kinga. Muszę przyznać, że sam miałem z nią problem i ciężko mi się było wciągnąć tak co najmniej do połowy. Koniec końców książka nie była zła, ale zaliczam ją raczej do słabszych powieści autora. Wyobraźnia Kinga jest nieokiełznana i czasem jego historie podążają w kierunku, który niekoniecznie mi pasuje. Styl natomiast lubię niezmiennie :)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #50 dnia: Października 10, 2020, 20:08 »
Jestem w końcu po lekturze "To". I było strasznie :D Książka doskonale pokazuje jak należy walczyć z własnymi słabościami, i że dziecięca wiara w pokonanie "potwora" jest lepsza niż dorosły sceptycyzm i brak chęci do zmian. Muszę przyznać, że póki co to była najlepsza książka tego autora, którą czytałam.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 30, 2022, 19:09 »
Instytut za mną. Jak to zwykle z książkami Kinga i ta mi się podobała, ale trochę mam wrażenie, że to już było, i że to nie ten King co kiedyś. Mam wrażenie, że jego starsze książki były bardziej dopracowane i mimo, że zwykle odjeżdżał pod koniec to jakoś bardziej spójne były. Chyba wolę te jego grube tomiszcza :)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 09, 2022, 21:10 »
Jest krew za mną. Czytało się przyjemnie, natomiast szału nie ma. Po Kingu spodziewam się jednak trochę więcej.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 11, 2024, 12:35 »
Za mną Później. To jedna z tych krótszych powieści Kinga (niecałe 400 stron przy dużej czcionce) i choć czyta się przyjemnie i szybko, to jednak nie jest to stary dobry King. Może warto by było wydawać rzadziej, ale jednak lepsze książki. Ja i tak zawsze przeczytam Kinga bo min. od niego się zaczynała moja przygoda z czytaniem, ale tęsknie do dzieł w stylu To czy Bastionu.