Wątek: Stephen King  (Przeczytany 35045 razy)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 02, 2016, 10:53 »
W to, że mi się będą podobały, to nie wątpię  :E Tylko kiedy ja zdążę to wszystko przeczytać  :o

Tylko jak przeczytasz Pod kopułą to już nie czytaj Domofonu Miłoszewskiego ;)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 24, 2016, 21:07 »
Do przeczytanych dodaję Ostatni bastion Barta Dawesa. To historia człowieka, który powoli traci kontrole nad swoim życiem, a czara goryczy przelewa się gdy musi opuścić swój dom ze względu na rozbudowę autostrady. King to jeden z tych autorów, o którym ja nie napiszę złego słowa. Po raz kolejny udowadnia jak świetnym jest pisarzem, jak wspaniale kreuje postaci oraz, że potrafi pisać nie tylko horrory. Dla mnie bomba.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #32 dnia: Września 25, 2016, 12:09 »
Bazar złych snów to kolejny pochłonięty przeze mnie kawałek twórczości Kinga. King jest zdecydowanie mistrzem jeśli chodzi o tworzenie postaci, które nawet w krótkiej formie jaką są opowiadania nabierają życia i różnych odcieni charakteru. Zawsze po przeczytaniu czegokolwiek co wyszło spod pióra Kinga budzi się we mnie marzenie, by samemu pisać. Mimo, że tworzone przez niego historie są lepsze i gorsze, to genialny styl Kinga jest niezmienny. Oczywiście jak dla mnie :)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 12, 2017, 14:20 »
Do przeczytanych dodaje Grę Geralda. King po raz kolejny zrobił na mnie ogromne wrażenie. Super pomysł, super realizacja i jak zawsze genialne wczucie się w swoich bohaterów. Polecam.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 12, 2017, 14:44 »
A ja ostatnio mam za sobą lekturę "Bastionu" - świetna książka, ale trochę się wlecze.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 27, 2017, 15:50 »
Za mną Koniec warty. Tradycyjnie książka mi się podobała (nie umiem obiektywnie ocenić Kinga). Nie jest to może dawny Stephen King, który pisał genialnie, ale jest to wciąż King, który jak nikt wchodzi w skórę swoich bohaterów.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #36 dnia: Września 09, 2017, 21:08 »
Do przeczytanych dopisuję Worek kości.Tak jak pisałem wcześniej Kinga obiektywnie ocenić nie potrafię. Wszystko co wychodzi spod jego pióra jest dla mnie co najmniej bardzo dobre. Taki jest też Worek kości.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #37 dnia: Września 11, 2017, 21:57 »
Nie lubię horrorów, ale dla Kinga robię wyjątek. Przeczytałam więcej niż połowę jego książek, pewnie przeczytałabym wszystkie, gdyby nie to, że część jest dla mnie trudno dostępna. Uwielbiam gawędziarski styl Kinga i to chyba wyjaśnia, dlaczego jego książki tak mi się podobają mimo nie do końca zgodnej z moimi upodobaniami tematyki. A już te powieści, w których horroru jest niewiele- Rose Mader, Zielona Mila są jednymi z najwyżej przeze mnie ocenianymi powieściami.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 28, 2017, 17:30 »
A ja ostatnio mam za sobą lekturę "Bastionu" - świetna książka, ale trochę się wlecze.
Też jestem świeżo po Bastionie. Początek wlókł mi się bardzo, anie wiem, czy zawiniła przedświąteczna pora i brak czasu, czy może jak zawsze przy Kingu ciężko wgryźć mi się w powieść. Ale tak było ze 30- 40 %, potem już trudno było mi się oderwać od niej. Nie uważam tej książki za najlepszą w dorobku pisarza, ale na pewno zgodzę się na ocenę bardzo dobrą.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 20, 2018, 09:51 »
Zielona mila już za mną. King jak zwykle genialny i jak zwykle świetnie potrafi wczuć się w swoich bohaterów. Przyjemności z czytania nie odebrało mi nawet to, że wcześniej widziałem film.

Trotter

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 11, 2018, 16:09 »
Dla mnie czymś niepojętym jest to, jak ludzie mówią że Lśnienie (film ) jest lepsze od książki?! Nie jestem na tyle snobem by powiedzieć że film jest słaby, bo jest absolutnie wybitny, tak samo nie zaliczam się do tych ludzi co zawsze mówią że niby książka jest zawsze lepsza, bo to też nie prawda, ale w tym przypadku nie widzę nawet porównani. Książka Kinga zagłębia się w bohaterów 30 razy bardziej niż film :(

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #41 dnia: Września 30, 2018, 19:33 »
Do przeczytanych dodaję Śpiące królewny. Nikogo nie zaskoczę pisząc, że książka bardzo mi się podobała. Mam słabość do Kinga, jego styl mi odpowiada i nic na to nie poradzę  :) King to mistrz tworzenia postaci - i tych dobrych i tych złych.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 22, 2018, 10:06 »
Pudełko z guzikami Gwendy to raczej krótka historia napisana przez Kinga wspólnie z Richardem Chizmarem. Jak dla mnie King potrafi stworzyć historyjkę w oparciu o wszystko. Cokolwiek mu wpadnie do głowy jest on w stanie zrobić z tego pomysł na książkę lub co najmniej opowiadanie. Jak dla mnie mistrz.

Kasia5

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 10
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 27, 2018, 17:46 »
Mi raczej King nie podszedł, ale może zaczęłam przygodę z nim od złej książki. Na pewno spróbuje przeczytać coś innego.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Stephen King
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 28, 2019, 16:44 »
Nadszedł czas by zmierzyć się z Bastionem (wersja oryginalna nie okrojona). Wiem, że nie jestem obiektywny, ale po raz kolejny muszę stwierdzić, że King to dla mnie geniusz. Wielki plus za post apokaliptyczny świat, wielki plus za bohaterów, ich osobowości, historie... Jeśli bym bardzo chciał się do czegoś przyczepić to może do postaci Randalla Flagga, który na końcu chyba mógł dać z siebie więcej :). Polecam każdemu miłośnikowi Kinga i nie tylko jego miłośnikom.