Wątek: Książki na podstawie filmów i seriali  (Przeczytany 13125 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Książki na podstawie filmów i seriali
« dnia: Listopada 11, 2018, 15:16 »
Co sądzicie o książkach na podstawie filmów, czy seriali? Czytacie, czy omijacie z daleka?

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Książki na podstawie filmów i seriali
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 24, 2018, 14:16 »
Nikt? Nic?
Z czego pamiętam, to do tej pory przeczytałam trzy książki/cykle na podstawie filmów i seriali - cykl o Sarze Stanley, "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" i serię "Mażor". Hmm... czytało się nieźle, ale jednak rozczarowana byłam "Stowarzyszeniem...". Książki na podstawie filmów, seriali najczęściej nie dodają nic nowego, są odtwórcze. Przeczytać można, ale chyba nigdy to nie będzie wybitna literatura. Mimo wszystko nadal czekam, kiedy pojawi się trzecia część "Mażora" w e-booku. :P

lesoleile

  • Milczek
  • Wiadomości: 6
Odp: Książki na podstawie filmów i seriali
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2018, 11:07 »
Bo to rzadki przypadek, raczej w drugą stronę to działa - serial lub film na podstawie książki. Ja czytałam książkę MIasto 44 na podstawia polskiego filmu o tym samym tytule i się zanudziłam, bo było w niej kropka w kropkę wszystko to samo jak w filmie...

Marigold

  • Pochłaniacz ksiażek
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 1179
Odp: Książki na podstawie filmów i seriali
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 29, 2019, 21:44 »
Na razie na podstawie filmu czytałam tylko "Stowarzyszenie..."ale film i tak lepszy. Za to przed chwilą trafiłam na taki oto artykulik - http://niestatystyczny.pl/2019/05/29/ksiazka-na-podstawie-kinowego-hitu-labirynt-fauna-z-klimatyczna-okladka/?fbclid=IwAR1PQXfewvn4okiwq5J-CRBy0Ybg97IK6hOsk5zirmRT4Qkonq_i2SaeEOM. A jako że "Labirynt Fauna" to jeden z moich ukochanych filmów ever i kiedyś bardzo lubiłam książki Cornelii  Funke, więc to dla mnie pozycja obowiązkowa do przeczytania. Mam nadzieję, że i w Polsce to 8).

ChrisM

  • Milczek
  • Wiadomości: 6
Odp: Książki na podstawie filmów i seriali
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2019, 18:18 »
Kiedyś czytałem 'Armageddon', książka dosłownie na podstawie filmu, każda scena i dialogi identyczne. Porażka. Mam też w domu powieść 'Powrót do Przyszłości', jest w niej ciut więcej wątków niż w filmie ale nie mam pojęcia co było pierwsze - książka czy film, bo nie ma na niej żadnej daty wydania ani numeru ISBN.