Wątek: Jakub Ćwiek  (Przeczytany 4791 razy)

Licbuska

  • Milczek
  • Wiadomości: 4
  • Around the world
Jakub Ćwiek
« dnia: Sierpnia 21, 2018, 16:21 »
Czytaliście coś tego autora? Osobiście bardzo lubie pierwsze dwa tomy Kłamcy (... nie rozmawiajmy o trzecim i czwartym, proszę), chciałabym się zabrać za "Papieża Sztuk".

Chatson

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 12
Odp: Jakub Ćwiek
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 21, 2018, 23:46 »
Jeszcze nie czytałem żadnej książki tego autora. Chociaż bardzo wiele o nim słyszałem. Ale wszystko przede mną 😉

Cellulia

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakub Ćwiek
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 27, 2018, 16:07 »
Kłamca, Papieża Sztuk i Chłopcy są dość mieszane, ale jak najbardziej warte przeczytania. Jednak, moją ulubioną książką Jakuba jest w 100% Dreszcz, jeżeli nie czytaliście, to polecam się za niego zabrać:D

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Jakub Ćwiek
« Odpowiedź #3 dnia: Października 25, 2018, 18:07 »
Moja pierwsza przygoda z Ćwiekiem to Wilk (cykl Grimm City). Jest to kryminał, którego akcja toczy się w mrocznym, brudnym, skorumpowanym Grimm City. Gangsterzy, brutalni policjanci, niejednoznaczni bohaterowie - to wszystko można tam odnaleźć. Myślę, że to solidny początek poznawania twórczości autora, choć mam wrażenie, że nie było to jego sztandarowe dzieło.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Jakub Ćwiek
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2018, 10:02 »
Drobinki nieśmiertelności to opowiadania inspirowane Ameryką i jednocześnie moje drugie spotkanie z Jakubem Ćwiekiem. Opowiadania przypadły mi do gustu i myślę, że autor zdołał uchwycić amerykańskiego ducha co nie zawsze obcokrajowcom wychodzi (przynajmniej tak jak ja go odbieram;)) . Moim zdaniem lepsza niż Grimm City, choć wciąż nie mam zadania co do twórczości, bo to również nie był chyba sztandarowy utwór autora.