John Katzenbach
« dnia: Luty 10, 2018, 10:35 »
John Katzenbach, - były reporter sądowy „Miami Herald” i „Miami News”, tak jak John Grisham poprzez Hollywood trafi ł na światowe listy bestsellerów. Rozgłos jako pisarz zdobył powieścią W słusznej sprawie, nominowaną do Edgar Award i sfilmowaną z Seanem Connerym. Thrillery psychologiczne Wojna Harta zekranizowana z Bruce’em Willisem, Analityk, Opowieść szaleńca i Ofiara również stały się bestsellerami.

W swoich powieściach John Katzenbach wykorzystuje doświadczenie zdobyte na salach rozpraw, obserwacje z najbardziej sensacyjnych procesów i zachowań najbardziej wyrafinowanych przestępców. Jego bohaterowie postawieni w obliczu dramatycznej decyzji na zawsze zapadają w pamięć.

Nic więc dziwnego, że jego literackie thrillery budzą podziw pisarską brawurą, odwagą w podejmowaniu tematów tabu i mistrzowską narracją, trzymającą w napięciu do ostatniej strony, i są wydawane w 25 krajach.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Miałem okazję przeczytać  W słusznej sprawie, Profesor i Piąty student. Pierwsza z nich to jedne z moich ulubionych thrillerów, a dwie kolejne to książki bardzo solidne. Uważam, że po Katzenbacha powinien sięgnąć każdy miłośnik tego gatunku.