Wątek: Dlaczego Polacy nie czytają?  (Przeczytany 1973 razy)

Gulena

• Milczek
Odp: Dlaczego Polacy nie czytają?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2018, 20:26 »
Świat oferuje teraz naprawdę dużo różnych rozrywek. Tutaj upatrywałabym przyczynę spadków w ilości czytanych książek. Ludzie, którzy lubią czytać, nadal pochłaniają bardzo dużo książek co roku. Jednak nasze style życia się zmieniają i dla dużej części społeczeństwa ważniejsze są inne uciechy.

Kasia5

• Zaglądacz
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2018, 17:49 »
Może to wina tego, że w szkole często zmuszają nas do czytania lektur. Niby są to wartościowe książki, ale niektóre z nich są dedykowane po prostu za wcześnie. Sama nie wiem

jogusia

• Milczek
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2019, 12:55 »
Może to wina tego, że w szkole często zmuszają nas do czytania lektur. Niby są to wartościowe książki, ale niektóre z nich są dedykowane po prostu za wcześnie. Sama nie wiem

Też mi się tak zdaje. Książki w szkołach często są za trudne na dany wiek - chcą dobrze a wychodzi na odwrót :)

Gwiazdka

• Wielki miłośnik literatury
  • Moderator
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2019, 15:12 »
Moim zdaniem to nieprawda, że Polacy nie czytają. Moi znajomi czytają, ja czytam, Wy czytacie. Poza tym argument, że to przez szkołę to moim zdaniem trochę nie do końca prawda. Może niektóre lektury w szkole są za ambitne, ale uczniowie jeśli nie chcą, nie sięgają też po lżejsze. A mogą, nikt nie zabrania. W moim odczuciu dużo zależy od domu rodzinnego: mama nie czyta dla siebie ani dla dzieci, tylko już dwulatce podsuwa do zabawy telefon to takie dziecko w wieku dorosłym raczej też nie sięgnie po książkę. Jedni czytają, inni nie. A w moich bibliotekach ruch jest.