Wątek: Justyna Kopińska  (Przeczytany 4678 razy)

trzystu

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Justyna Kopińska
« dnia: Lipca 24, 2018, 20:14 »
Justyna Kopińska – polska dziennikarka prasowa, socjolog, autorka reportaży.

Jej twórczość przyniosła jej wiele nagród, m.in. jako pierwsza Polka została uhonorowana nagrodą European Press Prize. w 2015 była najczęściej nagradzaną polską dziennikarką, zdobyła m.in. Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej i Wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

"Dziennikarstwo to dla mnie oddanie głosu tym, którzy na co dzień go nie mają” to życiowe motto Kopińskiej

Elonsa

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Justyna Kopińska
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 31, 2018, 10:08 »
Jakie są Wasze ulubione reportaże Kopińskiej? Nie wiem od czego zacząć :)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Justyna Kopińska
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 31, 2018, 11:18 »
Akurat jestem w trakcie lektury Polska odwraca oczy, a w ubiegłym tygodniu czytałam Z nienawiści do kobiet. Nie mam ulubionego reportażu i chyba nigdy nie będę miała. Chyba dlatego, ze one są straszne, jedne mniej drugie bardziej. Przerażający dla mnie był pierwszy reportaż w Polska.... ten pierwszy: Spokojny sen Anny i ciągle przeżywam, bo czytałam dziś rano. I nie jest jedyny.

adrianna_

  • Milczek
  • Wiadomości: 5
Odp: Justyna Kopińska
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 23, 2018, 08:18 »
Uwielbiam tą Panią, jest wzorem do naśladowania jak dla mnie (sama osobiście studiuję dziennikarstwo). Moim ukochanym reportażem jest Nieśmiertelność chrabąszczy. Jak mnie to za serce złapało to szkoda gadać.