Wątek: Nora Roberts  (Przeczytany 8378 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Nora Roberts
« dnia: Kwietnia 17, 2016, 21:24 »
Nora Robertsurodziła się w Silver Spring, stan Maryland, jako najmłodsza z pięciorga dzieci. Po nauce w szkole katolickiej prowadzonej przez zakonnice, wzięła młodo ślub i osiedliła się w Keedysville, w Marylandzie.

Pracowała krótko jak aplikant adwokacki. "Pisałam szybko, ale nie umiałam literować, byłam najgorszym aplikantem adwokackim kiedykolwiek," mówi teraz. Po narodzinach synów, Dana i Jasona, pozostała w domu i pracowała dorywczo. Zamieć w lutym 1979 zmusiła ją, by spróbować innej, twórczej pracy. Zasypana śniegiem, z synami w wieku trzech i sześciu lat, bez żadnego przedszkola w zasięgu wzroku i zmniejszającymi się zapasami czekolady.

Urodzona w rodzinie czytelników, Nora zawsze coś czytała albo wymyślała historyjki. Podczas tej pamiętnej zamieci, wyciągała ołówek i notatnik i zaczęła zapisywać jedną z tych historii. Tak rozpoczęła się jej kariera. Kilka rękopisów i odrzuceń później, jej pierwsza książka, Irlandzka wróżka, została opublikowana przez amerykańskie wydawnictwo Silhouette w 1981 roku.

Nora spotkała swojego drugiego męża, Bruce’a Wildera, kiedy wynajęła go do zbudowania półek na książki. Pobrali się w lipcu 1985 roku. Od tego czasu powiększyli dom, podróżowali po całym świecie i otworzyli razem księgarnię.

Przez lata, Nora zawsze była otaczana przez mężczyzn. Nie tylko była najmłodsza w jej rodzinie, ale była też jedyną dziewczyną. Wychowała dwóch synów. Dzięki temu Roberts dość dobrze poznała tajniki męskiego umysłu, co zostało docenione przez jej czytelniczki.

Nora Roberts należy do wielu zrzeszeń pisarzy oraz jest laureatką wielu nagród, które dostała od swych kolegów po fachu i wydawnictw.

Źródło lubimy czytać

To moja jedna z ulubionych autorek, chciałabym mieć wszystkie jej książki ☺

ejwa1960

  • Milczek
  • Wiadomości: 9
Odp: Nora Roberts
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 19, 2016, 23:14 »
Ja również lubię książki Nory Roberts  niektóre są dobre ,bardzo dobre jak ostatnio przeczytana przeze mnie książka "Ciemna strona księżyca" a zdarzają się również słabsze jak"Koniec rzeki"

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Nora Roberts
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2016, 10:21 »
Ja też chętnie sięgam po ksiazki tej autorki moje ulubione jak na razie to Czarne wzgórza i Poszukiwania . W kolejce czekają Trzy boginie i Ukryte skarby
Zaczęłam zbierać ksiazki Nory Roberts w twardej oprawie, można upolować za przystępną cenę a jak się prezentuja ;)

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nora Roberts
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2016, 22:00 »
Od czasu do czasu sięgam po romansidła, ale akurat pierwsze spotkanie z panią Norą Roberts nie było udane. Zaczęłam od książki "Portret anioła", szukając czegoś lekkiego, romantycznego, nastrajającego pozytywnie i świątecznie. Niestety, to był totalny niewypał  :o Mam kilka książek autorki w domu, pewnie dam jej jeszcze jedną szansę :)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Nora Roberts
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 14, 2016, 14:56 »
Ukryte skarby trochę kryminału, romansu i piękny sklep z "drobiazgami", który chciałabym miec, polecam lekko i przyjemnie spędzony czas 😊
Sięgnę po inne pozycje...

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Nora Roberts
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 19, 2016, 11:30 »
Przeczytałam całkiem sporo książek Roberts. Jestem bardziej ukierunkowana na jej kryminały, romanse mniej mieszczą się w kręgu moich zainteresowań, bo są całkiem harlequinowate i przesłodzone. w swoim czasie byłam zachwycona serią z Evą Dallas, ale chyba przez zerową oryginalność po około trzydziestym tomie zaczęłam i na nie patrzeć bardziej krytycznym okiem, powieści nadal chętnie czytam tylko irytuje mnie główna bohaterka. Dziś zaś skończyłam czytać inną powieść Nory, romans z wątkiem kryminalnym, a po takie w wykonaniu Roberts też lubię sięgnąć, mam tu na myśli Sanktuarium. Niestety, książka nie spełniła moich oczekiwań. Trzy romanse, bardzo stereotypowe, do tego nieciekawi, mało charakterystyczni bohaterowie, zbrodnia przewidywalna i też bardzo mało ciekawa.
Od czasu do czasu lubię sięgać po powieści Roberts i ciągle mam nadzieję, że autorka jeszcze czymś mnie zaskoczy, chociaż u niej akurat ciężko o to.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Nora Roberts
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 19, 2016, 16:16 »
Ja zamówiłam " Świadek" jak przeczytam dam znać a czeka na mnie "Trzy boginie" i " Kolekcjoner". Nie które pozycje ma słabsze, momentami się wlecze, mi się tak ciągnęło " Wzburzone fale".

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Nora Roberts
« Odpowiedź #7 dnia: Września 07, 2018, 19:47 »
Od czasu do czasu lubię sięgać po powieści Roberts i ciągle mam nadzieję, że autorka jeszcze czymś mnie zaskoczy, chociaż u niej akurat ciężko o to.
No i mnie zaskoczyła, mianowicie powieść Hołd stylem bardzo odbiega od wcześniej przez mnie czytanych powieści Roberts. Przede wszystkim postaci są bardziej realne i przez to wiarygodniejsze. Treść obyczajowa jest osadzona głęboko w realiach dzisiejszego świata, problemy bohaterów też możliwe i wiarogodne, wątek kryminalny ciekawy, a romans bez górnolotnego słownictwa i bez irytujących ochów czy achów. Książka mi się bardzo podobała, aż byłam zaskoczona, ze to ta sama Roberts, u której słodycz aż kapie. Tu było bardzo stonowane i przez to bardziej strawnie.

Viki1985

  • Bywalec bibliotek
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nora Roberts
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 29, 2020, 08:57 »
Bardzo cenię wydania pani Nory Roberts, aczkolwiek nie wszystkie książki rzuciły mnie na kolana,
co akurat jest oczywiste, nie trafilam jeszcze na autora, który zachwycałby każdą pozycją i w sumie chyba nawet w to nie wierze, Ale czytam  :D