Wątek: Karolina Macios  (Przeczytany 7102 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Karolina Macios
« dnia: Marca 02, 2019, 23:28 »
Karolina Macios - felietonistka, pisarka, redaktorka.

Bibliografia:
"Pieskie życie mojego kota"
"Wszyscy mężczyźni mojego kota"
"Wdówki futbolowe"
"Górnicy PL"

Przy okazji jakiejś technicznej wtopy jednej z księgarń ebookowych można było zgarnąć kilka książek za darmo. Tak trafiły w moje ręce "Wdówki futbolowe". Z racji choroby potrzebowałam lekkiej lektury i pomyślałam sobie: "a, przeczytam!". I to był błąd. Nie miałabym nic  do książki, gdyby nie tytuł. Rozumiem jednak, że powieść miała skorzystać na marketingu przy okazji Euro 2012. Myślałam, że to będzie rzeczywiście opowieść o futbolowych wdówkach, które jakieś "stowarzyszenie" zakładają, aby przeczekać Euro. Nie wiem, jakieś zabawne anegdotki opowiadają, czy coś w tym stylu. A tu okazuje się, że kobita jest w sumie jedna, mąż pod wpływem kolegów zamienia się nagle w bezmózgiego troglodytę. I mamy opowieść o sfrustrowanej kobicie przed czterdziestką, w ciąży z ośmioletnim synem. A do tego dochodzi rajd po Polsce w celu promowania powieści. Jest jeszcze koleżanka  Beata, wyzwolona, z luźnym podejściem do życia, która pod wpływem pewnego wydarzenia zmienia się diametralnie.
Książkę zmęczyłam, bo krótka była, ale nie obyło się bez zgrzytania zębami. Powieść jest miałka, bez wyrazu, z nie moim typem humoru i z tytułem, który nijak się ma do fabuły. Nie tędy droga, pani Macios.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2019, 22:45 wysłana przez Katja »

cynthia

  • Milczek
  • Wiadomości: 4
Odp: Karolina Macios
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 04, 2019, 12:58 »
Również czytałam "Wdówki futbolowe" i na tym się skończyła moja przygoda z tą Panią niestety... przebrnąć nie mogłam