Wątek: Justin Cronin  (Przeczytany 3583 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Justin Cronin
« dnia: Grudnia 03, 2017, 16:17 »
Justin Cronin - Amerykański pisarz, który zadebiutował opowiadaniami z zbiorze A Short History of the Long Ball (1990). Jego zbiór 5 opowiadań Mary and O'Neil (2001) został nagrodzony przez Fundację Hemingwaya nagrodą literacką, nagrodą Stephena Crane'a i Whiting Award.

Urodził się w Nowej Anglii, doktoryzował się na Harvardzie i skończył kurs pisania na uniwersytecie Iowa. Uczył kreatywnego pisania na Uniwersytecie La Salle'a w Filadelfii oraz na Uniwersytecie Rice'a w Houston, gdzie mieszka z rodziną. W 2007 wytwórnia 20th Century Fox kupiła prawa do jego trylogii o wampirach (The Passage, The Twelve i City of Mirrors) i w 2010 roku pierwsza część została zrealizowana.

Twórczość:
A Short History of the Long Ball (1990)
Mary and O'Neil (2001) – Winner of the PEN/Hemingway Award and The Stephen Crane Prize from Book of the Month Club
The Summer Guest (2004)
The Passage (2010) (Book 1 of The Passage Trilogy)
The Twelve (2012) (Book 2 of The Passage Trilogy)
The City of Mirrors (2016)  (Book 3 of The Passage Trilogy)


Miałem ogromną przyjemność przeczytać trylogię Przejścia . Do tej pory w Polsce ukazały się Przejście i Dwunastu, a Miasto luster jest wciąż oczekiwane. Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem tej trylogii. Jest świetnie przemyślana, bohaterowie są bardzo dobrze skonstruowani, post apokaliptyczna wizja świata Cronina bardzo przypadła mi do gustu. Bardzo polecam.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Justin Cronin
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2017, 16:57 »
Czytałam Przejście, przypadkiem trafiła w moje ręce, tylko dlatego się za nią zabrałam. Niestety, nie moja bajka.