Wątek: Witam  (Przeczytany 6766 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Witam
« dnia: Kwietnia 15, 2016, 21:28 »
Witam ☺jestem zona i mama dwoch kochanych urwisow uwielbiam książki, czytać jak tylko czas mi na to pozwala, kupować i dostawać. .. marzę mieć  antykwariat
 lubię dobrą herbatę i czekolade ☺i czasem coś stworzyć własnoręcznie
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2016, 22:03 wysłana przez Katja »

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2016, 22:06 »
Witaj, Anyu! Mam nadzieję, że milo spędzisz tu czas. :)

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2016, 22:52 »
A ja jestem dentystką sadystką i mam nadzieję, że będę tu miała okazję miło porozmawiać o książkach, które czytać uwielbiam i robię to w każdej wolnej chwili ;) Poza tym mam dwie kotki i cierpię na uzależnienie od kupowania książek  ;D

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 15, 2016, 23:30 »
Witam, mam na imię Janusz, jestem starym zmierzłym prykiem, ale staram się z tym walczyć ;)
Kocham czytać, ale książki to nie jest moja jedyna miłość, książki są raczej częścią mego naczelnego zainteresowania zwanego sztuka pod wszelką postacią (film, muzyka, malarstwo). Kocham góry i wędrówki po nich, jednak wiek i tusza nie pozwalają mi już po nich biegać, zaś Rodzina i brak czasu wręcz to uniemożliwiają, niemniej miłość pozostała, a raczej stałą się platoniczna. Jestem staroświecki i uważam, że czytelnik książek powinien dbać o język polski. Uważam tez, że istnieje gradacja, wartościowanie, sztuka wyższa i niższa, dyskusje o gustach są jak najbardziej wskazane, że należy wiedzieć, dlaczego coś się lubi. Nie wiem, czy nie napisałem tu aby już zbyt wiele i czy kogoś nie zdążyłem już do siebie tym zrazić, ale może jednak nie? ;)
Pozdrawiam serdecznie :)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2016, 07:12 »
Witajcie, miło Was tu spotkać. Rozgośćcie się i rozglądajcie po całym forum.

Avenity

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 13
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 16, 2016, 13:13 »
Cześć. Mam na imię Wiktoria. Uczę się w liceum o profilu lingwistycznym. Moim wymarzonym zawodem byłoby przekładanie książek, ale chyba jednak pozostanie to w sferze marzeń. Chciałabym umieć płynnie przynajmniej dwa języki obce. W nauce bardzo pomaga mi czytanie książek w języku obcym. (Wszystko dzięki Kindle.) Książki czytam od 7 roku życia i moja miłość do nich rosła wraz ze mną. Teraz już niemal nie wyobrażam sobie dnia bez książki, nawet jeśli jest to podręcznik do angielskiego. :D

ChicaDeAyer

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2016, 08:39 »
Witam,

i na wstępie serdecznie dziękuję Gwiazdce za zaproszenie, z którego skrzętnie skorzystałam - mam nadzieję miło spędzić czas w doborowym towarzystwie (z tego co widzę, po części już nieźle mi znanym z innego portalu) na rozmowach o literaturze i nie tylko!

Sama jestem molem wymykającym się wszelkim schematom - testującym różne gatunki i otwartym na nowinki. Mogę siebie określić, jako osobę głodną wiedzy i wrażeń - stąd często na tapecie mam jednocześnie literaturę czysto rozrywkową, tuza klasyki (staram się nadrabiać zaległości!) i jakąś biografię. Czytanie często umila mi muzyka - i tutaj też jest różnorodnie, choć dość duże przywiązanie czuję do gigantów, święcących triumfy na długo przed moim urodzeniem (moje uwielbienie do Queen i Bowiego chyba jest niezdrowe). Bardziej stała w uczuciach jestem co do innej pasji, bo przez większą część swego życia pozostaję wierną fanką piłki i Liverpoolu FC.

Pozdrawiam wszystkich i ściskam mocno!

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 17, 2016, 08:50 »
Witajcie, witajcie, szczególne powitanie dla  ChicaDeAyer, która podkreśla moje zasługi he, he  ;)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 17, 2016, 21:46 »
@denudatio_pulpae, @ Janusz, @Avenity, @ChicaDeAyer
Witajcie serdecznie na forum!

AnnaV

  • Milczek
  • Wiadomości: 9
Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 17, 2016, 21:59 »
Witam!
Jestem studentką, która właściwie żyje książkami i dobrą herbatą. Prócz tego uwielbiam siedzieć nocami przy dobrych serialach, a w ładną pogodę poczuć wiatr we włosach i wybrać się na rower, chociaż równie dobrze się czuję spędzając cały dzień za kierownicą samochodu w towarzystwie dobrej muzyki. W telegraficznym skrócie to tyle o mnie.
Pozdrawiam ;)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 17, 2016, 22:00 »
Cześć AnnoV!
Za herbatę już masz wielkiego plusa. :D