Wątek: Wydania kieszonkowe  (Przeczytany 6181 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Wydania kieszonkowe
« dnia: Kwietnia 17, 2016, 08:55 »
Lubicie, kupujecie.
Ja się czasem skuszę, bo cena ale te małe litery mnie trochę męczą.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2016, 21:26 wysłana przez Katja »

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Pockety
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 17, 2016, 13:38 »
Rzadko kupuję pockety, czasem jak nie sprawdzę wymiarów, to przypadkiem kupuję w internecie książkę o zmniejszonych wymiarach. Staram się tego pilnować, więc nie mam ich zbyt wiele. Jedyne pockety, które kupuję świadomie to Agatha Christie z Wydawnictwa Dolnośląskiego, seria Agata Christie - Królowa Kryminału.

Trudno powiedzieć dlaczego ich unikam, chyba gdzieś tam w głębi duszy kołacze się myśl, że to nie jest pełnowartościowa książka. Mało przekonujące wyjaśnienie. Trochę też psują mi porządek na półkach, bo ja książki wielkością ustawiam  :)

hakeem

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 15
Odp: Pockety
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 17, 2016, 19:11 »
Niby odstrasza jakość wykonania tych książek, ale sam nabyłem ich kilkanaście jeszcze w czasach przed czytnikami ;] Chyba wszystkie brałem z księgarni dworcowych, zwykle za ok 5-10 zł. Przy powieściach tak do 200-300 stron prezentują się całkiem nieźle i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę, przy większej ilości kartek są już niewygodne do czytania (problem z komfortowym trzymaniem i rozłożeniem).

Dakota

  • Milczek
  • Wiadomości: 4
  • books ♥
Odp: Wydania kieszonkowe
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 17, 2016, 22:32 »
Mam całkiem sporo takich książek, nie mam nic przeciwko nim. Książka to książka. Co prawda te większe (normalne) wydania prezentują się lepiej na półce, ale nie zawsze mnie stać na ich zakup :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2016, 19:34 wysłana przez Dakota »

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Wydania kieszonkowe
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2016, 22:53 »
Hmm... ogólnie to nic nie mam do wydań kieszonkowych, trochę by się ich w domu znalazło.
Czasem jednak przeszkadza mały druk, i jak wspomniał hakeem, niewygodnie się robi przy grubszych książkach.
I prawdą też jest, że jak coraz częściej z papierową książką wygrywa u mnie czytnik.
Wydania kieszonkowe są dobrą alternatywą dla normalnych wydań, ale zdecydowanie przegrywają z czytnikiem. ;)

AnnaV

  • Milczek
  • Wiadomości: 9
Odp: Wydania kieszonkowe
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2016, 15:21 »
Osobiście posiadam niewiele książek tego formatu, nie ze względu na wykonanie, bądź czcionkę, ale ze względu na to, że interesujące mnie pozycje nie pojawiają się zazwyczaj w wydaniu kieszonkowym. Jeśli jednak znajdę tytuł w tym formacie, który wpadnie mi w oko nie waham się go zakupić, ponieważ ceny takich książek są bardzo przystępne :)

ChicaDeAyer

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Wydania kieszonkowe
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2016, 20:15 »
Ja akurat nie mam żadnych większych oporów przed kupowaniem literatury akurat w takim wydaniu - może to dlatego, że nad formę danej książki przedkładam jej treść - a ona pozostaje niezmienna. Największą siłą - oprócz atrakcyjnej ceny i dostępności - w moich oczach stanowiła poręczność wydań kieszonkowych. Mogłam je zmieścić nawet w mikroskopijnej torebeczce i cieszyć się stałym dostępem do lektury - jednak tak jak w przypadku mojego przedmówcy, wraz z popularyzacją czytników, straciłam główny oręż przemawiający za zakupem takich książek. Stąd ostatnimi czasy raczej ich nie nabywam - chyba że jest to jakiś mój must-read, którego nie mogę sobie odpuścić.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Wydania kieszonkowe
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 30, 2016, 07:54 »
Zdarza się ;) Kusi cena, ale też waga, co w przypadku damskiej torebki jest istotne ;) Młoda jestem, więc małe litery mi nie przeszkadzają ;)

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Wydania kieszonkowe
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 30, 2016, 13:56 »
Mam tylko jednego Murakamiego, ale to była tortura czytać tak małe literki.

g0ldi

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 23
Odp: Wydania kieszonkowe
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 04, 2016, 19:06 »
Lubię je za ich poręczność, są dla mnie wygodniejsze, mniej ważą i ręce przy nich mniej mi się męczą, a to dla mnie ważne.W tym formacie są jednak wydawane książki na jeden raz... Przeczytam i oddaję innym, tylko dwie do tej pory mam zamiar zakupić w zwykłm formacie. Jak kosztują mniej niż 10 zł to się skuszę, jak więcej to się zastanowię z 10 razy zanim kupię.