Paul Theroux
« dnia: Marca 26, 2017, 19:10 »


Paul Theroux (ur. 1941) — amerykański powieściopisarz i podróżnik. Mieszkał w Malawi, Ugandzie i Singapurze, gdzie pracował dla Korpusu Pokoju i wykładał. W 1972 roku przeniósł się wraz z rodziną do Londynu. Jest autorem około trzydziestu powieści i kilkunastu książek reportażowych, ale największy rozgłos przyniosły mu książki podróżnicze, wśród których wymienić można wydane już w Polsce: Wielki bazar kolejowy (Czarne 2010), Pociąg widmo do Gwiazdy Wschodu. Szlakiem „Wielkiego bazaru kolejowego” (Czarne 2010), Stary Ekspres Patagoński (Czarne 2012), Safari mrocznej gwiazdy. Lądem z Kairu do Kapsztadu (Czarne 2013) i Jechałem Żelaznym Kogutem. Pociągiem przez Chiny (Czarne 2015), za którą otrzymał prestiżową Thomas Cook Travel Book Award.


Czytałam : Wielki bazar kolejowy, Pociąg widmo do Gwiazdy Wschodu i Stary Ekspress Patagoński, a obecnie jestem w trakcie Szczęśliwych wysp Oceanii. Polecam książki tego autora, bo spostrzeżenia na temat ludzkich zachowań ma bardzo trafne i świetne pisze, ta ironia, zawsze w punkt :). Ciekawa jestem tych książek afrykańskich.