Wątek: Karin Slaughter  (Przeczytany 4727 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Karin Slaughter
« dnia: Marca 19, 2017, 18:19 »
Karin Slaughter (ur. 6 stycznia 1971 w stanie Georgia) – amerykańska pisarka, autorka powieści kryminalnych i thrillerów.

Debiutowała w 2001 roku powieścią Zaślepienie, która została nominowana do Nagrody Sztyletu przyznawanej przez międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej (Crime Writers' Association) za najlepszy debiut. Kolejne powieści stały się międzynarodowymi bestsellerami. Jej książki, których akcja rozgrywa się na amerykańskim Południu, charakteryzuje bardzo ostro zarysowane tło obyczajowe, naturalistyczny język i duża dawka przemocy. Tłumaczone na kilkadziesiąt języków, do tej pory ukazały się w sumie w blisko 20 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Twórczość

Hrabstwo Grant

Zaślepienie, Zysk i S-ka, 2003 (Blindsighted, 2001)
Płytkie nacięcie, Zysk i S-ka, 2004 (Kisscut, 2002)
Zimny strach, 2005, wyd. Zysk i S-ka (A Faint Cold Fear, 2003)
Fatum, Świat Książki, 2005 (Indelible, 2004)
Niewierny, Rebis, 2007 (Faithless, 2005)
Przywilej skóry, Rebis, 2008 (Skin Privilege, Beyond Reach, 2007)

Will Trent

Tryptyk, Rebis 2009 (Triptych, 2006)
Pęknięcie, Rebis, 2009 {Fractured, 2008)
Geneza, Rebis, 2010 (Undone/Genesis, 2009)
Piętno, Rebis 2011 (Broken, 2010)
Upadek, 2011 (Fallen, 2011 )
Snatched (2012)
Zbrodniarz, Buchmann 2013 (Criminal, 2012)
Busted (2012)
Niewidzialny, Muza 2016 (Unseen 2013)

Inne

Like A Charm – antologia opowiadań kryminalnych
"Moje śliczne", HarperCollins Polska, 2015 ( Pretty Girls )


Miałem okazję przeczytać Płytkie nacięcie, Zimny strach i Przywilej skóry. Karin Slaughter to jedna z moich ulubionych autorek thrillerów. Zarówno ona jak i Tami Hoag jeszcze mnie zawiodły. Myślę, że ogromnym plusem książek Slaughter jest świetne łączenie wątków obyczajowych z mocnym thrillerem. Wątki obyczajowe w jej książkach są zwykle ze sobą powiązane więc cykle radziłbym czytać po kolei, choć sam tego nie zrobiłem.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Karin Slaughter
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 30, 2017, 17:32 »
Do przeczytanych dodaję Niewidzialnego. Po raz kolejny Karin Slaughter robi na mnie ogromne wrażenie. Jej powieści są bardzo spójne, historie bardzo przemyślane i to nie tylko w perspektywie jednej książki, ale także całego cyklu. Slaughter jest bardzo mocna zarówno jeśli chodzi o wątki obyczajowe jak i o wątki kryminalne. Bardzo polecam

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Karin Slaughter
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2017, 11:56 »
Przeczytałam kiedyś "Pęknięcie " i z tego co pamiętam szybko przeczytałam do końca trzeba sięgnąć po inne pozycje

klonik

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Karin Slaughter
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 06, 2017, 16:38 »
Póki co czytałam tylko Pęknięcie i uważam, że warto. Z resztą zamierzam trochę bliżej zapoznać się z autorką.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Karin Slaughter
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2019, 21:48 »
Zbrodniarz za mną. Tym razem trochę inaczej i bez bardzo zaskakującego zaskoczenia, ale jak zwykle spójnie i jak zwykle mocny wątek obyczajowy. Karin Slaughter jeszcze nigdy mnie nie rozczarowała. Jedna z moich ulubionych pisarek jeśli chodzi o thrillery.