Wątek: Regulacja cen nowych książek  (Przeczytany 4464 razy)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Regulacja cen nowych książek
« dnia: Marca 15, 2017, 20:46 »
Jestem ciekawa co sądzicie o nowym pomyśle z regulacją cen nowych książek, które chce wprowadzić Ministerstwo. Uważacie, że to dobry czy zły pomysł? Jak dla mnie nie poprawi to poziomu czytelnictwa, a wręcz przeciwnie pogorszy.

Feyd-Rautha

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
  • Harkonnenka
Odp: Regulacja cen nowych książek
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 19, 2017, 09:54 »
To kolejny z "genialnych" pomysłów PiSu, który prawdopodobnie sprawi, że Polacy przestaną kupować książki w ogóle. Ja sama kupuję książki tańsze, jeśli wszystko wszędzie będzie po "równo", będę kupować książek mniej - założę się, że te odgórnie wyznaczone ceny nie będą należeć do najniższych.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Regulacja cen nowych książek
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2017, 18:21 »
Z tego, co czytałam, to bardziej ustawę forsuje Polska Izba Książki i działała chyba też za poprzedniej władzy. ;) Ale to szczegół.
Hmm... mam stosunek ambiwalentny. Z jednej strony jakaś pomoc małym księgarniom by się przydała, z drugiej regulacje cenowe nie brzmią dobrze i raczej czytelnictwa nie podniosą. Przeciwko regulacjom cenowym jestem więc na nie, jestem za planem pomocy dla małych księgarń, które jednak muszę sobie zdawać ze zmieniającego się rynku. Bo przecież problem rynku księgarskiego, to nie tylko sieciówki, ale przede wszystkim Internet.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Regulacja cen nowych książek
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 20, 2017, 18:30 »
Dokładnie. Myślę, że małe księgarnie, które wpadły na pomysł sprzedawania innych rzeczy oprócz książek, przetrwają. Jednak nie oszukujmy się, ale w nich za dużo nie dostaniemy. Jeśli chcemy jakiś konkretny tytuł to i tak będą musieli zamówić go przez Internet.