Wątek: Pytanie do osób, które czytały serię Millennium Larsson/Lagercrantz  (Przeczytany 3324 razy)

Zielonooka

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Jakiś czas temu dostałam tom V i VI serii, a nie czytałam poprzednich tomów. Obecnie bo bibliotekę mi zamknęli z powodu koronawirusa, a e-booków nie uznaję (i nie zamierzam zmieniać zdania😝). Czy gdybym zaczęła czytać od piątego tomu, to mniej więcej zorientowała bym się o co chodzi czy to raczej bez sensu?

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Pytanie do osób, które czytały serię Millennium Larsson/Lagercrantz
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2020, 12:12 »
Niestety zakończyłem przygodę po trzecim tomie Millenium. Nie wykluczam, że kiedyś może spróbuję poczytać dalej, ale jakoś nie przemawia do mnie pisanie przez kogoś innego bazując na tym co stworzył Larsson. Na Twoje pytanie nie umiem odpowiedzieć, ale ze względu na swoją psychikę, chyba bym nie potrafił świadomie zacząć od dalszej części  :) Dodam jeszcze tylko, ze ebooki mi nie przeszkadzają  i choć osobiście wolę książkę w papierze to, mam spory zapasik, głównie ze względu na liczne promocje.  Czytam od czasu do czasu i nie jest tak, źle jak na początku myślałem, że będzie ;)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Pytanie do osób, które czytały serię Millennium Larsson/Lagercrantz
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 10, 2020, 13:24 »
Przeczytałam tylko trzy pierwsze tomy Millenium, czwarty zaczęłam, ale tak bardzo w moim odczuciu odbiegał stylem od książek Larssona, że dałam sobie spokój. Za to zrobiłam błąd, bo zaczęłam bodajże od tomu drugiego, no i niestety, nie do końca mogłam się wczuć w klimat- ani przy drugim, ani przy pierwszym  tomie. Po tym i kilku innych podobnych doświadczeniach obeschłam sobie, że postaram się już pilnować kolejności tomów- dla własnego komfortu i dla czasem niewielkich niuansów klimatycznych. Więc mając piąty tom, na pewni nie zaczęłabym czytać.

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Pytanie do osób, które czytały serię Millennium Larsson/Lagercrantz
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 11, 2020, 00:11 »
Zmogłam tylko pierwszy tom. Na razie mnie nie ciągnie, żeby czytać dalej. Ok, przeczytałam tylko pierwszą część, ale też odradzam zaczynanie od V tomu.

Read

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 11
Odp: Pytanie do osób, które czytały serię Millennium Larsson/Lagercrantz
« Odpowiedź #4 dnia: Września 09, 2020, 22:04 »
Przeczytałam wszystkie tomy. Można oczywiście zacząć czytać od jakiegoś przypadkowego, bo każdy skupia się na nieco innej sprawie, ale traci się wtedy wiele w odniesieniu do zrozumienia głównych bohaterów, czyli Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista. Polecam czytać od początku. Trzy pierwsze tomy zdecydowanie najlepsze, zmiana autora nie przysłużyła się tej historii, niestety.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Pytanie do osób, które czytały serię Millennium Larsson/Lagercrantz
« Odpowiedź #5 dnia: Października 10, 2020, 19:47 »
Zdecydowanie historię lepiej zacząć czytać od początku :)