Wątek: Serie wydawnicze  (Przeczytany 9769 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Serie wydawnicze
« dnia: Kwietnia 16, 2016, 22:11 »
Jakie serie wydawnicze, sagi, przeczytaliscie, chcielibyscie przeczytac, zdobyc, polecacie ☺

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 16, 2016, 23:19 »
Ja mam tego sporo, niestety, szczególnie tych z kategorii do upolowania  :o Przykładowo:

Biblioteka grozy, C&T - na chwilę obecną brakuje mi 5 tomów
Thriller, Sonia Draga - nawet nie liczę ile mi brakuje  ::)
Prawdziwe zbrodnie, Hachette- część już przeczytałam i niektóre są naprawdę warte uwagi, inne mniej
Reportaż, Czarne - tutaj raczej nie planuję kupić całości, raczej tylko te książki, które wydają się pasować do moich klimatów
Uczta wyobraźni, Mag - też się zobaczy  ::)
Klasyka Polska i Powieści, Prószyński - większość już mam, jak dla mnie piękne wydania znanych utworów
Biblioteczka pod różą, Prószyński - romansidła, część od mamy, część kupiłam sama, spory sentyment do nich mam  8)
Kryminał z klasą, Amber - niewiele książek z tej serii przeczytałam, ale wszystko przede mną  ;D
Biografie Sławnych Ludzi, PIW- mam dopiero jedną książkę ("Kuba Rozpruwacz: Historia kompletna"), pewnie powybieram tylko takie, które mogą mnie zainteresować :)
Artefakty, Mag- ostatnio wpadła mi w oko, kupiłam "Ślepe stado" i "Trawę"


Może już wystarczy mojego wymieniania, przerazić się można  :-X
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2016, 12:18 wysłana przez denudatio_pulpae »

Avenity

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 13
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 16, 2016, 23:55 »
W przyszłości bliższej lub dalszej chciałabym skończyć Sagę o Ludziach Lodu oraz przeczytać wszystkie książki z Czarnej Serii. Wciąż czeka na mnie także Charlaine Harris oraz Tess Gerritsen.

ChicaDeAyer

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 17, 2016, 09:20 »
Za mną wszystkie dotychczas wydane książki z serii Pieśni Lodu i Ognia - kolejny sezon serialu już za chwilę będzie miał swoją premierę, a Wichrów Zimy jak nie było, tak nie ma. Ja sobie czekam pół roku, a i tak nie jestem z tego powodu rada - wolę nie myśleć, co przeżywają wierni fani Martina wypatrujący kontynuacji od wielu lat.


Jestem w trakcie cyklu Nesbo o Harrym Holu - za mną już 8 z 10 tytułów i zostałam postawiona przed konfliktem tragicznym, bo z jednej strony pali mnie ciekawość co do dalszych losów charyzmatycznego śledczego, z drugiej chciałabym koniec swojej przygody z nim odwlec jak najbardziej w czasie. Świetna saga, zaskakująco równa - dwie pierwsze części są słabsze, ale każda kolejna to tendencja zwyżkowa i popis kunsztu autora.

Jestem w trakcie sagi o Fjällbace autorstwa Lackberg, ale już dawno straciłam do niej serce i zapał. Dokończyć dokończę, bo nie lubię zostawiać rzeczy niezwieńczonych kropką (niechlubnym wyjątkiem jest cykl o Eragonie), ale nie mogę zaliczyć tych opowieści do swoich ulubieńców. Moje zarzuty od lat są te same, bo autorka wciąż powiela te same błędy - nieumiejętna gra retrospekcją, przez co da się łatwo rozszyfrować sprawcę i jego motywy na długo przed finałem tomu, zbyt daleko idąca ingerencja płaszczyzny obyczajowej w fabułę, przez co wątek kryminalny jest traktowany po macoszemu, no i rozmijanie się z logiką oraz wiarygodnością. Już dawno przestałam się łudzić, że Lackberg będzie w stanie mnie rzucić na kolana - życzę sobie, by chociaż było mniej irytująco.

Z niedokończonych cyklów został mi chyba tylko Wiedźmin i pewnie jakieś serie detektywistyczne, których części składowe można czytać w oderwaniu od znajomości fabuły z innych tomów. Chciałabym spróbować znajomości z Mankellem, myślę też nad sięgnięciem po coś spod ręki Pratchetta.

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2016, 12:14 »
Oczywiście jak piszecie o swoich seriach, to mi się przypominają moje plany czytelnicze :)

Pieśń Lodu i Ognia - przede mną, Nesbo - przede mną. Saga o  Fjällbace - przeczytałam wszystkie części, ale im dalej w las tym było gorzej  :-\ Saga o Ludziach Lodu - jestem w okolicach 10 tomu dopiero. Tess Gerritsen - moja ulubiona autorka, przeczytałam chyba wszystkie jej książki  8) Kilka książek Robina Cooka mi zostało do przeczytania, trochę Deavera, Christie... tylko jakoś czas się nie chce rozciągnąć :)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 17, 2016, 13:02 »
Lubię przeróżne serie wydawnicze, nie będę tutaj wymieniać, bo wyszłaby kolosalna lista. Z powyższych prawie wszystkie też spotkałam, ostatnimi czasy pilnuję by czytać według kolejności tomów, nawet jeśli ma to niewielkie znaczenie, lubię tak i już. Wcześniej różnie bywało. Na dzień dzisiejszy kontynuuję serię z Cottonem Malone Berry’ego, na półce zaś czeka kontynuacja Kwiatów na poddaszu Andrews oraz seria Logan McRae MacBride’a.


denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2016, 13:31 »
pilnuję by czytać według kolejności tomów, nawet jeśli ma to niewielkie znaczenie

Ja to mam bzika na tym punkcie, a już najlepiej jak uda mi się czytać dzieła danego autora w porządku chronologicznym 8)

MacBride’a polecam, szczególnie pierwsze tomy. Dobrze opisana policyjna robota, a główny bohater Logan McRae to całkiem przyjemny facet, z akceptowalnym poziomem problemów życiowych.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 17, 2016, 21:16 »
Ja też lubię czytać serie i ostatnio jak kupuję to właśnie je ☺
Saga Ludzie Lodu skonczylam na 6 reszty nie mam😔
Rodzina Casteel wkrecila mnie przeczytałam
Jeździec Miedziany piękna historia
seria kwiatowa Katarzyny Michalak
Millennium Stieg Larsson



Ostatnio trochę podczytuję seria leniwa niedziela czeka na mnie seria znamię lwa Francine Rivers a poluje na seria z tulipanem Agnieszka Lingas - Łoniewska

Szukam jeszcze jakiś ciekawych, wciagajacych serii ☺

AnnaV

  • Milczek
  • Wiadomości: 9
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 17, 2016, 22:28 »
Zaczęłam się ostatnio zaopatrywać w serię Artefakty wydawnictwa MAG, póki co 3 książki z 9 patrzą na mnie z półki, trochę niestety zejdzie zanim uzbieram całość.
Ile książek przede mną, a ile za mną tego wymienić nie dam rady, bo półki się uginają, a czytać nie ma kiedy  ;)
Natomiast z książek, które niedawno skończyłam to cały cykl Z mgły zrodzony - Brandona Sandersona, dawno nie miałam w rękach tak dobrego fantasy jak to i mogę z czystym sercem polecić wszystko co wyżej wymieniony autor wydał.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 30, 2016, 07:56 »
W tamtym roku przeczytałam Sagę o Ludziach Lodu. Za sobą mam też Camillę Lackberg :) Uwielbiam też serię Katarzyny Puzyńskiej o Lipowie :)

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 30, 2016, 13:52 »
Za mną pierwszy tom przygód Harry Hole'a autorstwa Nesbø; kiedyś mam zamiar przeczytać całość. Przeczytałem serię "W poszukiwaniu straconego czasu" Prousta. Przede mną cykl "Wielka wojna białych ludzi" Zweiga. Korci mnie Prachett, ale nie wiem, czy dam radę. Nie wiem, czy do serii zalicza się "Trylogia husycka" Sapkowskiego; w planach mam sagę o Wiedźminie.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #11 dnia: Września 17, 2016, 15:33 »
Kobiety to czytają pozycje dają do myślenia, parę przeczytałam
Seria z miotłą jestem jej ciekawa "Lód i woda, woda i lód "narazie jako pierwsza
Seria leniwa niedziela pozycje miłe i przyjemne

Marigold

  • Pochłaniacz ksiażek
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 1179
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #12 dnia: Września 23, 2016, 18:09 »
Kiedyś miałam ambicję, żeby przeczytać wszystkie książki z Serii z miotłą, pamiętam, że wypożyczałam je na potęgę. Oczywiście wszystkich nie przeczytałam, ale tak z 99% tych, z którymi miałam do czynienia była bardzo dobra i  było też kilka perełek.
Nie podobała mi się tylko Póki rekin śpi, za dużo wulgaryzmów i taka dziwna atmosfera, niby było krótkie, a ciężko się czytało.
Za to takie powieści jak Bezludny raj, Płacząca Zuzanna, Kwietniowa czarownica, Mała Ikar  czy Córki gór  jak najbardziej polecam.   Świetnie napisane, jedne bardziej słodkie i urocze, inne gorzkie, ale wszystkie miały w sobie to coś, czego zawsze szukam w książkach, po prostu czytały się same :).

 A jeśli chodzi o powieści wielotomowe,czy też sagi, często mam tak, że coś zaczynam, a potem nie kończę i mam wiele serii rozpoczętych i nie  zanosi się, żebym kiedyś je skończyła. No dobra, kiedyś to zrobię.
Z tych, co zaczęłam i skończyłam, to oczywiście Jeździec miedziany, Saga argentyńska (W krainie kolibrów, W krainie srebrnej rzeki i W krainie wodospadów)
Moja recenzja pierwszego tomu - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255926/w-krainie-kolibrow/opinia/26910921#opinia26910921

Uwielbiam te książki, są takie urocze i ta Argentyna  ::).

Przeczytałam też całą (?) serię Złoty wiek  - Bracia z Westland, Dandys, Pomiędzy czerwienią a czernią i Uciec przed prawdą. I tu mamy zupełnie inne, bo skandynawskie klimaty, ale też bardzo dobrze się to czyta.

Oczywiście tych serii jest dużo więcej, nie będe tu wszystkich wymieniać.
Życia mi nie starczy na ogarnięcie tego xD.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 08, 2016, 11:42 »
Jeździec miedziany moja ulubiona saga , chciałam kupić Saga argentyńska (W krainie kolibrów, W krainie srebrnej rzeki i W krainie wodospadów ) i chyba się skuszę ☺

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Serie wydawnicze
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 30, 2017, 16:03 »
Przeczytałam trzy sagi Margit Sandemo oraz jej serię romansów. Mam za soba "Wiedźmina", "Wołkodawa", Paczyńskiego, Mortkę, Eddingsa, Brzezińska, czy "Noce i dnie", seryjnie czytałam Chmielewska. Jakieś nastolatkowe horrory by się znalazły. Większość twórczości L. M. Montgomery. Pewnie jeszcze coś by się znalazło. Sagi i serie lubię, jeśli tematyka mnie interesuje to czytam, choć czasami dawkuję, robiac krótkie przerwy.