Wątek: Mark Gimenez  (Przeczytany 2972 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Mark Gimenez
« dnia: Grudnia 22, 2016, 16:05 »
Mark Gimenez – amerykański pisarz, autor powieści sensacyjnych, z wykształcenia prawnik.
Dorastał w Galveston w Teksasie. Ukończył Texas State University–San Marcos na wydziale nauk politycznych. Następnie studiował prawo w Notre Dame Law School. W 1980 uzyskał stopień Juris Doctor i natychmiast został zaangażowany przez Shank, Irwin & Conant, dużą kancelarię w Dallas, której z czasem stał się wspólnikiem. Po dziesięciu latach zdecydował się rozpocząć własną praktykę i zająć się pisaniem. Debiutował książką Kolor prawa, która spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno krytyków, jak i czytelników. Przez wiele miesięcy znajdowała się na listach bestselleró. Sukces debiutu powtórzyły kolejne powieści, a sam autor stał się równie popularny jak John Grisham.

Gimenez mieszka na przedmieściach Fort Worth w Teksasie, z żoną i dwójką synów

Twórczość:

Porwanie (Saving Grace lub The Abduction, 2007)
Nikt nie wygrywa (The Perk, 2008)
Zwyczajny prawnik (The Common Lawyer, 2009)
The Governor's Wife (2012)

Cykl z Scottem Fenneyem
Kolor prawa (The Color of Law, 2005)
Accused (2010)

Przygody Maxa Dugana
Parts & Labor (2011)

Miałem okazję przeczytać Zwyczajny prawnik, Kolor prawa i Accused. Uważam, że Gimenez jest obowiązkowy dla wszystkich miłośników Grishama. Piszę naprawdę wciągająco. Polecam

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Mark Gimenez
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 22, 2016, 17:11 »
Zaciekawiłeś mnie, zapiałam na swoją listę do poszukania :) Osobiście o autorze wcześniej nie słyszałam  więc dziękuję za ciekawy (mam nadzieję) typ.