Gatunkowy miszmasz > Romans i literatura kobieca

Diane Chamberlain

(1/1)

Anya:
Diana Chamberlain
Wielokrotnie nagradzana autorka osiemnastu powieści, przetłumaczonych na kilkanaście języków i plasujących się na najwyższych miejscach list bestsellerów. Obecnie mieszka w Karolinie Północnej.
Jej powieści to np. W cieniu , Dobry ojciec Dar morza. Wiele jej powieści są w serii Kobiety to czytają. Mam za sobą parę pozycji pisarki, W cieniu To moja ostatnia. Bardzo poruszająca i piękna historia, lubię takie pwiesci jak chce się odpocząć przy książce i trochę się zadumac.

Gwiazdka:
Przed chwilą skończyłam siódmą powieść D. Chamberlain. Jak przy prawie każdym pisarzu jednej tytuły wypadają lepiej, inne są słabsze. Najbardziej sobie cenie pierwsza przeczytaną przeze mnie książkę: Szansa na życie, bardzo lubię też Dobrego ojca, Prawo matki czy Sekretne życie CeeCee Wilkis, ale moją ulubioną jest Tajemnica Noelle. Dzisiejsza- Milcząca siostra mnie rozczarowała- irytująca, przewidywalna i nudnawa.

Marigold:
To ja mam za sobą następujące tytuły D.Chamberlain: Kłamstwa, Dobry ojciec, Szansa na życie, Tajemnica Noelle oraz Milcząca siostra,a obecnie czytam Sekretne życie CeeCee Wilkes i chyba ta książka wysunie się na prowadzenie w rankingu ulubionych książek tej autorki. Świetnie się to czyta,a Cory jest przeurocza :). Poza tym bardzo lubię Dobrego ojca   i tak jak Gwiazdka Tajemnicę Noelle.  Za to Kłamstwa podobały mi się raczej średnio patrząc na moją ocenę na lc i za bardzo nie pamiętam, o czym ta książka była  :smiech:
Chambelain faktycznie coraz bardziej zaczyna przypominać Picoult pod różnymi pisarskimi względami.

Gwiazdka:
Przeczytałam ostatnio Zatokę o północy. Jak na Chamberlain powieść dość przeciętna, chociaż na tle innych autorów wypada pozytywnie. Mało się dzieje, przynajmniej na początku, postacie nieszczególnie ciekawe, chwilami Julie i Maria zlewały mi się w jedno. Schemat typowy dla pisarki: akcja dzieje się na różnych płaszczyznach czasowych, narracja prowadzona z punktu widzenia kilku kobiet. Książkę odebrałam bardzo pozytywnie, ale bez zachwytów.

Gwiazdka:
Chcę cię usłyszeć spodobała mi się o niebo lepiej niż Zatoka o północy. Jakoś tak napisana, ze trudno się od niej oderwać, intryga też ciekawa, chociaż czytelnik może  wyprzedzić bohaterów w odkrywaniu tajemnic wcale to nie przeszkadza zagłębiać się w lekturę i pochłaniać kolejne strony. Bo właśnie to zrobiłam. Nie przeczytałam Chcę cię usłyszeć, ja ją pochłonęłam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej