Gatunkowy miszmasz > Romans i literatura kobieca

Jodi Picoult

(1/3) > >>

Anya:
Jodi Picoult jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym bestsellerowych „Bez mojej zgody”, „Krucha jak lód”, „To, co zostało”. Jej książki, przełożone na 34 języki, na całym świecie zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów.


Bardzo lubię tą autorkę.
Przeczytałam sporo pozycji, każda w sobie coś ma, porusza ważne tematy i nie potrafię wybrać tej jednej ulubionej.
Moje przeczytane
Krucha jak lód
Bez mojej zgody
To, co zostało
Pół  życia
Tam gdzie ty tu miałam inne poglądy trochę
Przemiana
W naszym domu
Świadectwo prawdy

Avenity:
Nie czytałam jeszcze niczego tej autorki, aczkolwiek widziałam film na podstawie Bez mojej zgody. Może kiedyś się skuszę na coś z jej twórczości.

ChicaDeAyer:
Mam za sobą dwie książki autorstwa Picoult - osławione Bez mojej zgody i To, co zostało. Obie zrobiły na mnie spore wrażenie i pozostawiły po sobie ślad w mej pamięci. Dobrze napisane, mimo trudnej tematyki unikające taniej gry na emocjach czytelnika i powielana banałów. Ta pisarka nie daje się zaszufladkować, wymyka się wszelkim stereotypom, które wciąż mają się dobrze w tej odmianie gatunkowej, jaką jest powieść kobieca.

Na pewno nie jest to koniec mojej przygody z tą autorką - przy nadarzającej się okazji nie odmówię sobie przeczytania Dziewiętnastu minut.

Gwiazdka:
   Jodi Picoult to jedna z moich ulubionych autorek. Był czas, że nałogowo poszukiwałam jej powieści, bo to było to, co lubię czytać. Fajnie czytało się powieści z akcją  na Sali sądowej, ale nie tylko te. W zasadzie przeczytałam wszystkie jej powieści poza Głosem serca- której to książki nie mogę nigdzie znaleźć oraz dwoma powieściami pisanymi wspólnie z córką, to nie moje klimaty. Najlepsze według moich ocen to:
Bez mojej zgody
Jesień cudów
Krucha jak lód
To, co zostało
W imię miłości (The Pact)
Prawie tak samo  dobre:
Dziewiętnaście minut
Jak z obrazka
Linia życia
Świadectwo prawdy
Zagubiona przeszłość

malyneczka:
Czytałam jedynie Bez mojej zgody ;) I książka bardziej mi się podobała niż film :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej