Wątek: Bestseller  (Przeczytany 16203 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Bestseller
« dnia: Października 18, 2016, 10:41 »
Bestseller, siegacie, sugerujecie się lista, opiniami.
Ja gdzieś tam jestem ciekawa, sięgam  jak mam możliwość. Dużo razy jednak po przeczytaniu mam różne odczucia, nie nazwałbym "Owej" ksiazki bestsellerem, czytałam lepsze tak sobie mówię.
Dyskusja ogólna o bestsellerach ☺

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Bestseller
« Odpowiedź #1 dnia: Października 19, 2016, 23:13 »
Hmm... jakoś się tam opiniami sugeruję, zawsze warto wiedzieć, czy już z góry założyć, że książka mi się nie spodoba. :D
Nie jestem jakoś bardzo bestsellerowa, ale jeśli książka jest gatunkowo mi bliska, to pewnie po nią kiedyś sięgnę. Samo słowo "bestseller' nie wywołuje u mnie drżenia łydek ;), ale nie zamykam się na takie pozycje, jeśli czuję, że mogą być interesujące dla mnie.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Bestseller
« Odpowiedź #2 dnia: Października 25, 2016, 11:38 »
Ja lubię słuchać o bestselerach, chętnie po takie sięgam i wyrabiam własne zdanie. Kilka razy udało mi się trafić na fajne tytuły, których mogłabym inaczej nigdy nie odnaleźć,  inne mi nie podeszły, ale czasem naprawdę warto poczytać coś. A że czasem trafi się na gniota to już trudno. Chyba podzieliłabym to tak pól na pół.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Bestseller
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2017, 20:48 »
I sięgnęłam po bestseller Dziewczyna z pociagu tak mocno zachwalany, nie powaliła mnie i nie nazwała bym tej książki thrillerem. Pomysł fajny, bohaterkę Rachel bardziej bym rozbudowala, no coś mi brakowało i przyznam ,że zabojce bym dała tez kogo innego takie moje dygresje... ;>

Aybige

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Bestseller
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 10, 2017, 19:02 »
Szukając książek do przeczytania, kieruję się opiniami, ale nie ma dla mnie znaczenia, czy powieść jest bestsellerem, czy nie. Ludziom często podobają się kiepskie rzeczy, to kultura masowa i trzeba się z tym pogodzić. Czasem po falach zachwytu przychodzi równie potężna fala krytyki. Niektóre bestsellery to nieporozumienie, np. „Zniszcz ten dziennik”, jeśli można to nazwać książką.

zigi

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Bestseller
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2018, 15:45 »
Najnowszy besteller, który ostatnio czytaliscie. Co polecicie?

daisy

  • Milczek
  • Wiadomości: 6
Odp: Bestseller
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 03, 2018, 13:24 »
Zazwyczaj staram się sprawdzać bestsellery aczkolwiek przeważnie jestem sceptycznie nastawiona, wolą natomiast kierować się konkretnymi autorami i rankingami

Akacjamiła

  • Milczek
  • Wiadomości: 2
Odp: Bestseller
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 04, 2018, 16:50 »
W żaden sposób nie interesuje mnie jak książka się sprzedaje. Czytałam świetne książki z najniższych półek i takie co były na bestsellerach, a były tak koszmarne, że często ich nawet nie kończyłam.

Dominika Laskowskaa92

  • Milczek
  • Wiadomości: 7
Odp: Bestseller
« Odpowiedź #8 dnia: Października 24, 2018, 13:59 »
Zazwyczaj zwracam uwagę na opinie, ale nie zawsze. Ostatnio zupełnie przypadkiem wpadła mi w ręce książka "Feralna umowa" Wiesława Rybskiego i byłam bardzo zadowolona z tego wyboru! Jeśli sugerujecie się opinią innych, to przy okazji mogę ją Wam polecić :)

Emiliee_e

  • Milczek
  • Wiadomości: 7
Odp: Bestseller
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 07, 2018, 09:46 »
Ja bardzo często sięgam po bestsellery, ale rzeczywiście często można się na nich zawieść. Ja np kupiłam "Dziewczynę z pociągu" ze względu na cały szum wokół tej książki a była... meh. Czytałam duuuuuuuużo więcej lepszych książek, które ani bestsellerami nie były, ale nie miały cudownej otoczki marketingowej.  :D