Wątek: Remigiusz Mróz  (Przeczytany 2585 razy)

ElGato

• Książkowy fascynat
  • **
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 09, 2017, 13:49 »
Behawiorysta jeśli chodzi o twórczość Mroza nie wniósł nic nowego. Zaczynam dostrzegać sztuczki stosowane przez autora, które mają sprawiać, że powieść wygląda jakby była poprzedzona solidnymi przygotowaniami. Autor często wypełnia książkę szczegółowymi informacjami nie do końca istotnymi z punktu widzenia historii (nazwy ulic, trasy przejazdu z podaniem jakiego zjazdu użyli bohaterowie zjeżdżając z autostrady). Jeśli chodzi natomiast o sam przebieg historii czy opis działania służb ściągających przestępcę, to  moim zdaniem pozostawiają wiele do życzenia. Jako plus podałbym ciekawy pomysł i lekkość czytania.

Gwiazdka

• Wielki miłośnik literatury
  • Moderator
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2018, 18:33 »
A Wieży milczenia nie zmogłam, poległam po ponad 200 stronach. Tak się wynudziłam, tak mnie zirytował ten bubek Scott, że w końcu dla zdrowia psychicznego dałam sobie spokój.

Gwiazdka

• Wielki miłośnik literatury
  • Moderator
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2018, 20:13 »
Tak sobie przeglądałam forum i trafiłam ponownie na wypowiedzi poświęcone powieściom Mroza, znajduje się tu kilka moich wpisów. Tak sobie patrzę i czytam i oglądam, jak stopniowo zmieniałam zdanie na temat tego pisarza. Pierwsze powieści bardzo mi się podobały, potem było już tylko dobrze, a teraz doszłam już do etapu wyrzucania Mroza z listy książek  zaplanowanych do przeczytania. Ogólnie przeczytałam 16 powieści, siedemnastej- Wieży milczenia nie dałam rady dokończyć. Wszystko zaczęłam od serii z Forstem i bardzo podobały mi się , przynajmniej pierwsze tomy, potem było już za dużo zbiegów okoliczności i niewiarygodnych wypadków. A potem było za dużo powtórzeń i za mało prawdziwych postaci. Tylko Chyłkę na tę chwilę doczytałam do siódmego tomu- czyli całą serię- pozostałe nie są dokończone, ale dziś po Prędkości ucieczki rezygnuję z powieści tego pisarza. Może nie jest to decyzja na cale życie ale na dzień dzisiejszy jest właśnie taka.

malyneczka

• Książkowy fascynat
  • Moderator
    • #MALINOWSKAK
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 21, 2018, 22:18 »
We wrześniu kolejny tom o Chyłce ;)

Bookmaniaczka

• Milczek
  • Jestem bananem
Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2018, 19:15 »
Skoro mamy temat o Bondzie to nie sposob nie wspomniec o najwiekszym rzemieślniku polskiego kryminału :D

Czytacie nadal? Też szokuje was ilość pozycji które wychodzą rzekomo spod jego ręki?

malyneczka

• Książkowy fascynat
  • Moderator
    • #MALINOWSKAK
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2018, 14:21 »
Czas się za niego wziąć. Tyle się o nim mówi...