Wątek: Remigiusz Mróz  (Przeczytany 19748 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 09, 2017, 13:49 »
Behawiorysta jeśli chodzi o twórczość Mroza nie wniósł nic nowego. Zaczynam dostrzegać sztuczki stosowane przez autora, które mają sprawiać, że powieść wygląda jakby była poprzedzona solidnymi przygotowaniami. Autor często wypełnia książkę szczegółowymi informacjami nie do końca istotnymi z punktu widzenia historii (nazwy ulic, trasy przejazdu z podaniem jakiego zjazdu użyli bohaterowie zjeżdżając z autostrady). Jeśli chodzi natomiast o sam przebieg historii czy opis działania służb ściągających przestępcę, to  moim zdaniem pozostawiają wiele do życzenia. Jako plus podałbym ciekawy pomysł i lekkość czytania.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 12, 2018, 18:33 »
A Wieży milczenia nie zmogłam, poległam po ponad 200 stronach. Tak się wynudziłam, tak mnie zirytował ten bubek Scott, że w końcu dla zdrowia psychicznego dałam sobie spokój.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 20, 2018, 20:13 »
Tak sobie przeglądałam forum i trafiłam ponownie na wypowiedzi poświęcone powieściom Mroza, znajduje się tu kilka moich wpisów. Tak sobie patrzę i czytam i oglądam, jak stopniowo zmieniałam zdanie na temat tego pisarza. Pierwsze powieści bardzo mi się podobały, potem było już tylko dobrze, a teraz doszłam już do etapu wyrzucania Mroza z listy książek  zaplanowanych do przeczytania. Ogólnie przeczytałam 16 powieści, siedemnastej- Wieży milczenia nie dałam rady dokończyć. Wszystko zaczęłam od serii z Forstem i bardzo podobały mi się , przynajmniej pierwsze tomy, potem było już za dużo zbiegów okoliczności i niewiarygodnych wypadków. A potem było za dużo powtórzeń i za mało prawdziwych postaci. Tylko Chyłkę na tę chwilę doczytałam do siódmego tomu- czyli całą serię- pozostałe nie są dokończone, ale dziś po Prędkości ucieczki rezygnuję z powieści tego pisarza. Może nie jest to decyzja na cale życie ale na dzień dzisiejszy jest właśnie taka.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 21, 2018, 22:18 »
We wrześniu kolejny tom o Chyłce ;)

Trzaskowska

  • Milczek
  • Wiadomości: 4
  • kto czyta nie pyta
'Kontratyp' Mroza
« Odpowiedź #19 dnia: Września 17, 2018, 08:51 »
Czytal już ktoś? Jak wrażenia? Fajna pozycja czy kolejna masówka od Mroza?

Bookmaniaczka

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
  • Jestem bananem
Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #20 dnia: Września 27, 2018, 19:15 »
Skoro mamy temat o Bondzie to nie sposob nie wspomniec o najwiekszym rzemieślniku polskiego kryminału :D

Czytacie nadal? Też szokuje was ilość pozycji które wychodzą rzekomo spod jego ręki?

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #21 dnia: Października 27, 2018, 14:21 »
Czas się za niego wziąć. Tyle się o nim mówi...

Kasia5

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 10
Odp: 'Kontratyp' Mroza
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 27, 2018, 17:52 »
Też jestem ciekawa. Ktoś jakieś info?  :)

Voldemort30

  • Milczek
  • Wiadomości: 1
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 27, 2019, 15:37 »
Cześć i czołem. Przeczytałem z ciekawości dumny 5-cio ksiąg z komisarzem Frostem w roli głównej.  I do dzisiaj zastanawiam się skąd w tym młodym autorze tyle fantazji. Przeniósł on tego biednego alkoholika i ćpuna w tyle miejsc. Zaliczyliśmy kartele narkotykowe, pływające burdele, zimną Skandynawie, polskie Zakopanem i teraz Hit Wołyń. Ponadto było tak wiele wątków że nie wszystkie nawet zostały dokończone lub urwane po kawałku. Ogólnie chaos i brak spójności. Ale może nie ma się co dziwić skoro w . wieku 30 lat napisało się tyle książek. Widać szybkość nie równa się jakość. Pozdrawiam. 

//Bez spamu. Katja
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2019, 23:43 wysłana przez Katja »

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 02, 2019, 22:21 »
Ja się na razie o twórczości tego pana nie wyrażam, bo tylko przebiegłam wzrokiem pierwszy tom Chyłki, ale wczoraj natknęłam się na taką informację.
https://www.rp.pl/Literatura/190629406-Remigiusz-Mroz-O-ekranizacji-jednej-serii-rozmawiamy-z-Hollywood.html
I choć nie wiem, czy literatura Mroza mnie porwie, to i tak życzę mu, żeby plan się powiódł. Zawsze miło, gdy nas doceniają.

TeodorKlasyk

  • Milczek
  • Wiadomości: 1
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 03, 2019, 16:36 »
Witam,
Wszędzie pełno Remigiusza Mroza. Cóż Prawdą jest że książki są kiepskiej jakości, zapewne wynika to z ilości jaką Pan Mróz pisze rocznie. Za dużo wątków, zbyt duży chaos wątki nie precyzyjne, nie dokończone.
A przeniesienie Fabuły z Giewontu na Wołyń i zabijanie zbrodniarzy Wołyńskich nie mieści mi się w głowie, zreszta tak samo jak zmartwychwstawanie postaci.


//Bez spamu. Katja
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2019, 20:58 wysłana przez Katja »

Vaggie

  • Milczek
  • Wiadomości: 5
Odp: 'Kontratyp' Mroza
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 18, 2019, 12:29 »
Typowy Mróz - można poczytac, ale to mocno rzemieślnicza historia jak dla mnie.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #27 dnia: Października 10, 2020, 20:06 »
Przyznam szczerze, że Chyłka bardzo mi się podoba. Na pewno sięgnę po kolejne książki tego autora.

Viki1985

  • Bywalec bibliotek
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Remigiusz Mróz
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 27, 2021, 11:45 »
Ja sięgnęłam po twórczość pana Mroza dopiero po filmie Chyłka, który mnie zaciekawił i w sumie przyjemnie się czyta, nie powiem. Osadzenie w Polsce mi się podoba, wątki kryminalne itd.
Wprawdzie nie zawsze się konczą niektóre wątki, czego mi brakuje, ale ogólnie podoba mi się.